Gazze'de İsrail güçleri tarafından kuşatılan Şifa Hastanesi'nden kaçmayı başaran bir Filistinli, yaşadığı zorlukları paylaştı.

Cevdet Medhun, hastaneden çıkmaya çalışırken İsrail tanklarının üzerlerine ateş açtığını ve yaralananlar olduğunu belirtti. Şifa Hastanesi'ndeki durumu da anlatan Medhun, hastanede yaşam şartlarının son derece zor olduğunu ifade ederek elektrik, su ve temel ihtiyaçların eksikliğinden bahsetti.

Açlıkla mücadele ettiklerini ve hastanede hayatın, ölümden bile zor olduğunu söyledi. Hastanede elektrik kesintisinin yaşandığını ve birçok acil durum hizmetinin verilemediğini belirten Medhun, özellikle böbrek hastalarının hayatlarının tehlikede olduğunu vurguladı.

Hastanedeki bebeklerin de cihazların çalışmaması nedeniyle zor durumda olduğunu ifade eden Medhun, yaşadıkları zorluklar sebebiyle intihar etmeyi bile düşündüklerini paylaştı. Ayrıca hastanenin bahçesinde gömülmeyi bekleyen 100'e yakın ceset olduğunu ve bu cesetleri gömmek için Kızılhaç'a başvurduklarını ancak bölgenin tehlikeli olduğu gerekçesiyle defin izni alamadıklarını belirtti. İsrail güçlerinin hastaneyi kuşattığını ve doktorların hedef alındığını da ekledi.

Sosyal Medya Fenomenlerine Bir Şok Daha Sosyal Medya Fenomenlerine Bir Şok Daha

AA