Google, önümüzdeki ay içinde milyonlarca Gmail, Drive ve Fotoğraf hesabını silmeye başlayacak. Google'ın ürün yönetimi başkan yardımcısı Ruth Kricheli, bu işlemin hesapları korumaya yönelik bir güvenlik önlemi olduğunu belirtti. Kricheli, "Bir hesap uzun bir süre kullanılmadıysa, ele geçirilme olasılığı daha yüksektir. Unutulmuş veya gözetimsiz hesaplar genellikle ele geçirilmiş olabilecek eski veya yeniden kullanılan şifrelere dayanabilir, iki faktörlü kimlik doğrulama ayarlanmamış olabilir ve kullanıcı tarafından daha az güvenlik kontrolü alabilir. Bu hesaplar genellikle savunmasızdır ve bir hesap ele geçirildiğinde, kimlik hırsızlığından spam gibi istenmeyen şeyler için kullanılabilir" dedi.

Aralık ayından itibaren, Google Workspace içerisindeki içerikleri de içeren, iki yıldan uzun süredir aktif olmayan Google Hesapları silinecek. Bu politika yalnızca kişisel Google Hesapları için geçerli olacak, kuruluşların hesapları için geçerli olmayacaktır.

Silme işlemleri, aşamalı bir yaklaşım izleyerek, oluşturulan ve bir daha hiç kullanılmayan hesaplardan başlayacak. Hesap sahipleri e-posta adreslerine birden fazla bildirim alacak. Bu adım, kullanıcıların hesap güvenliğini artırmak ve kullanılmayan hesapları ele geçirilme riskine karşı korumak amacıyla atılmış önemli bir adımdır.

İmamoğlu ve Akşener Yerel Seçimlerde İttifak Kuracak mı? İmamoğlu ve Akşener Yerel Seçimlerde İttifak Kuracak mı?

AA