Defence Express tarafından verilen bilgilere göre, DAPA ve Boeing yetkilileri, Washington'daki Boeing merkezinde bir araya gelerek yeni projeye dair bir sözleşme imzaladılar.

Putin’den Asker Sayısını Artırma Kararı Putin’den Asker Sayısını Artırma Kararı

Bu işbirliği, Boeing'in uzmanlık alanlarından, yani tasarım ve insansız teknoloji konularındaki bilgi birikiminden yararlanmayı hedeflerken, Koreli şirketlerin de gelişmiş uçak üretimine katkıda bulunmasını amaçlıyor. Henüz belirlenmemiş olan proje için belirli uçak modelleri üzerinde çalışmalar devam ederken, her iki taraf da Kore ordusu tarafından kullanılan Boeing uçaklarının bakımı, onarımı, revizyonu ve yükseltilmesi konusunda işbirliği yapmayı taahhüt etti.

Bu işbirliği, Güney Kore'nin mevcut Boeing yapımı uçaklarına, örneğin F-15K savaş uçakları, E-737 erken uyarı ve kontrol uçakları, AH-64E Apache saldırı helikopterleri gibi, ek bir boyut kazandıracak. Ayrıca, görüşmeler sırasında ABD Deniz Sistemleri Komutanlığı'nda savunma sektöründe daha kapsamlı bir işbirliğini teşvik etmeyi amaçlayan konular da ele alındı.

HABER MERKEZİ