Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Hatay’da çok güzel bir dayanışma örneği sergilendiğini belirtti. 

Geçtiğimiz yıl Kahramanmaraş merkezli olarak gerçekleşen depremlerden en çok etkilenen şehirlerden biri de Hataydı. Yeterli sayıda işçi bulunamadığı için Hatay'daki narenciye bahçelerinde meyveler toplanamadı. Hataylı çiftçiler, ağaçların gelecek yıl çiçeklenmesi ve toprağın verimini koruyabilmesi için dallarda kalan meyvelerin toplanması amacıyla yardım çağrısı yaptı!

Bartın'da Sis: Görüş Mesafesi 20 Metreye Düştü Bartın'da Sis: Görüş Mesafesi 20 Metreye Düştü

Bakanlık Çağırdı Gençler Koştu!

Bakanlık, konuyla alakalı Hatay’a gelebilecek gönüllü gençlere sosyal medyadan destek çağrısında bulundu. Narenciyenin toplanmasına yardım etmek için gönüllü olan gençler, gonulluyuzbiz.gov.tr adresine başvurdu.

Gönüllü gençler, Hatay'ın Erzin, Dörtyol, Samandağ ve Payas ilçelerinde narenciye hasadının kahramanı oldu! 3’er günlük periyotlarla 4 dönem şeklinde 15 Şubat’a kadar hasat şenliği devam edecek! Bu süre içerisinde, gönüllü gençlerin tüm masrafları da Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılanacak.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, gönüllü gençlerin geçen yıl da deprem bölgesinde aktif olarak rol aldığını hatırlatarakşunları söyledi;, "Bakanlık olarak 1 yıldır deprem bölgelerindeyiz. Yaraların kısa zamanda sarılması için çaba gösteriyoruz. Şimdi de depremden en çok zarar gören illerimizden olan Hatay’da çiftçilerimize destekte bulunuyoruz. Çiftçilerimize destek olunması için gençlerimize çağrıda bulunduktan hemen sonra gönüllülerimizden yoğun talep almaya başladık. Bakanlık olarak kısa zamanda organize olarak gençlerimizi bölgeye ulaştırdık. Gençlerimiz orada bir sevgi yumağı oluşturdu. Geçen yıl 6 Şubat’ta başlayan birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu hala sürüyor. Biz birlikte güçlüyüz. Temiz ruhlu, vicdanlı gençlere sahip olduğumuz için gurur duyuyoruz. İyilik bulaşıcıdır. Gönüllü gençlerimizi alınlarından öpüyor, hepsine teşekkür ediyorum" . 

Kaynak: DHA