İsrail, Gazze'deki trajik olayların 35. gününe çocuk katliamıyla başladı. Rantisi Çocuk Hastanesi, İsrail savaş uçakları tarafından hedef alındı ve gerçekleşen saldırıda büyük yangınlar çıktı. Bu acı olayda onlarca çocuk hayatını kaybetti. İsrail savaş uçakları aynı gün içinde Şifa Hastanesi'nin avlusunu da hedef aldı. Bu saldırılar sonucunda yaralılar için sığınak olan Endonezya ve El-Avde hastanelerinin çevresi de ateş altına alındı.

Çocuk Katliamcısı İsrail!

İsrail'in Gazze'deki çocuk katliamı, işgal operasyonunun 35. gününde yine dehşet verici bir boyut aldı. İsrail savaş uçakları, Gazze Şeridi'ndeki Rantisi İhtisas Çocuk Hastanesi'ni doğrudan hedef alarak büyük bir trajediye yol açtı. Saldırı sonucunda hastanede çıkan büyük yangınlar ve onlarca çocuğun hayatını kaybetmesi, bölgedeki insani dramayı derinleştirdi.

Şifa Hastanesi'nin avlusunun hedef alınması da, Gazze'deki en büyük sağlık tesisi olan bu hastanede yoğun bakım altındaki yaralıların ve hastaların bulunduğu bir alanın saldırıya uğradığını gösteriyor. Bu acımasız saldırılarda 6 kişinin daha hayatını kaybetmesi, zaten yüksek olan ölü ve yaralı sayılarına yenilerini ekledi.

Gazze'de 70 Gazeteci Öldü: İsrail Basını Susturuyor Gazze'de 70 Gazeteci Öldü: İsrail Basını Susturuyor

Gazze'de Ölen Kişilerin 4 bin 412'si Çocuk

Endonezya ve El-Avde Hastaneleri'nin çevresine düzenlenen saldırılar da, İsrail'in sivilleri hedef alan vahşi saldırılarına bir yenisini ekledi. Bu hastaneler, zaten yerinden edilmiş binlerce Filistinliye sığınak olmuşken, saldırılar sonucunda daha fazla acıya neden oldu. Son 24 saatte ölen Filistinlilerin sayısının 243 artarak 10 bin 812'ye yükselmesi, Gazze Şeridi'nde yaşanan insani felaketin boyutlarını gözler önüne seriyor.

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne yönelik düzenlediği saldırılarda ölen Filistinlilerin sayısı, son 24 saatte 243 artarak 10 bin 812'ye ulaştı. Bu süreçte Gazze Şeridi'nde hayatını kaybedenlerin sayısı, 4 bin 412'si çocuk, 2 bin 918'i kadın olmak üzere büyük bir acıya işaret etmektedir. İsrail saldırıları sonucunda ise 26 bin 905 kişi yaralandı.

7 Ekim'den bu yana devam eden saldırılarda enkaz altında olduğu bildirilen 1400'ü çocuk olmak üzere 2 bin 650 kişi için kayıp ihbarı alındığı ifade edildi.

HABER MERKEZİ