İstanbul Ümraniye TEM Otoyolu'na çıkan yaralı çakalı gören sürücüler, polis ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine olay yerine giden Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, çakal olduğu anlaşılan yaralı hayvanı yakalayarak emniyet şeridine getirdi. Ekipler, güvenli alana getirilen yaralı hayvanın üzerini battaniye ile örttü. Trafik ekipleri yaralı çakal için Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ve belediye ekiplerine haber verdi. Trafikteki bir kurye de yaralı hayvanı görerek yardım etti. Trafik polisleri yaralı hayvana su verdi. Bir süre sonra gelen Doğa Koruma ve Milli Parklar ekipleri yaralı hayvanı tedavi için Doğa Koruma ve Milli Parklar Rehabilitasyon Merkezi'ne götürdü.

Beyoğlu’nda 2 Vinç Çarpıştı! O Anlar Kameralara Yansıdı Beyoğlu’nda 2 Vinç Çarpıştı! O Anlar Kameralara Yansıdı

Tedavi Edilip Doğaya Bırakılacak

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nden Eyüp Bozkurt "Bu yaralı hayvan bir çakal. Doğa Koruma ve Milli Parklar Rehabilitasyon Merkezi'ne götürülerek tedavisi yapılacak. Daha sonra doğaya salınacak. Yaşı hakkında çok bilgim yok, veteriner ekipler bakar. Ama genç görünüyor, çok yaşlı değil" dedi.

''Büyük Bir İhtimalle Araba Çarpmış''

Emniyet şeridinde yaralı hayvanı görerek yardıma gelen bir kurye "Bacaklarında kan var, büyük bir ihtimalle araba çarpmış. İç organlarında bir şey var mı çok fikrim yok. Su verdikten sonra burnundan kan geldi biraz. Gözünü açtı ama dermanı yok kurt değil ama tam olarak ben de bilmiyorum" diye konuştu.
 

Kaynak: DHA