Kalbi İletişim kitabı, yazar ve gazeteci Ümit Gülbüz Ceylan'ın ilk kitabıdır.

Kitap, iletişimin kalpten kurulması gerektiği ana fikrine dayanıyor. Gazetecilik hayatına 1989 yılında başlayan Ümit Gülbüz Ceylan'ın YeniBirlik Gazetesi'nde yayımlanan yazılarından derlenen kitapta kısa ve uzun soluklu olmak üzere iki farklı türde yazılar yer alıyor.

Yazar, kitabı hakkında; "Kalbi sökülmüş bu çağda insanların kalbini uyandırmak mümkün mü?" diye sorarak insanların iyiliği, doğruluğu ve hakkı haykırmaya davet ediyor.

İnşaat Sektöründe Kadın Olmak İnşaat Sektöründe Kadın Olmak

Kalbi iletişim kavramının kalplere iyilik tohumları ekeceğini öne sürerek, iletişimin uyuyan kalpleri uyandırması gerektiğini ifade ediyor. İyiyi, doğruyu, güzeli yılmadan anlatmak gerektiğinin altını çiziyor.

Kalbi İletişim kitabı 2023 yılının son çeyreğinde, KDY’den çıktı. Türk kültürünü merkeze alarak güncel sorunlara ışık tutan kitap yaklaşık 130 sayfadan oluşuyor. Özellikle gençlere yönelik yazılarla dikkatleri çeken kitap kültürel sorunlara yeni bir bakış açısıyla yaklaşıyor. Böylece kültür hayatınakatkılar sunuyor.

Ümit Gülbüz Ceylan Kimdir?

1989 yılında Hürriyet gazetesinde iş hayatına başlamış, halkla ilişkiler ajanslarında yöneticilik, reklamcılık sektöründe metin yazarlığı, radyo programcılığı yapmıştır. Gazeteci ve yazar Ümit Gülbüz Ceylan, çeşitli dergi ve gazetelerde gazeteci olarak çalışmıştır. Mesleki yaşantısının büyük bir bölümünde aile ve kültür üzerine çalışan sivil toplum kuruluşlarının basın danışmanlığını yürütmüştür. 2016 yılından itibaren YeniBirlik gazetesinde her hafta yayımlanan Buluşma Noktası sayfasının editörü ve yazarıdır. Yazar ayrıca, çeşitli üniversitelerde öğretim görevlisi olarak iletişim dersleri vermektedir. Kurduğu bir öğrenci kulübü ile genç iletişimciler yetiştirme misyonunu üstlenmiştir.

Muhabir: Arda Kemal Atay