Yüksek Sesli Müzik Tartışması Kanlı Bitti, O Anlar Kamerada Yüksek Sesli Müzik Tartışması Kanlı Bitti, O Anlar Kamerada

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 1 haftadır süren 'Kalkan-25' operasyonlarında 149 göçmen kaçakçılığı organizatörü ile 2 bin 563 düzensiz göçmenin yakalandığını açıkladı.

Sosyal medya hesabından bilgilendirmede bulunan Yerlikaya, son 1 haftadır güvenlik güçleri ve İl Göç İdaresi Müdürlüklerince, 'Kalkan-25' operasyonları düzenlendiğini, buna göre; göçmen kaçakçılığı organizatörleri ve düzensiz göçmenlere yönelik toplam 100 operasyon yapıldığını, operasyonlarda, 149 göçmen kaçakçılığı organizatörünün yakalandığını, 42'sinin tutuklandığını belirtti.

Ayrıca operasyonlarda 2 bin 563 düzensiz göçmen yakalandı. Yakalanan düzensiz göçmenler, İl Göç İdaresi Müdürlüklerine teslim edildi ve sınır dışı işlemleri başlatıldı.

Düzensiz göç ve göçmen kaçakçılığı organizatörleriyle mücadeleyi 7/24, kararlılıkla sürdürdüklerini aktaran Yerlikaya, "Hiçbir düzensizliğe müsaade etmedik, etmeyeceğiz. Provokatörlere izin vermedik, vermeyeceğiz. Milli menfaatlerimiz doğrultusunda; kamu düzeni ve güvenliğimizden asla taviz vermeden, insan haklarına, hukuka, medeniyet değerlerimize uygun olarak göç ile aralıksız mücadele ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz. Ülkemizin huzur ve güvenliği için göçmen kaçakçılığı organizatörlerinin her an enselerindeyiz" dedi.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="tr" dir="ltr">Düzensiz Göç ve Göçmen Kaçakçılığı Organizatörleriyle Mücadelemizi 7/24 Kararlılıkla Sürdürüyoruz❗️<br><br>Hiçbir düzensizliğe müsade etmedik, etmeyeceğiz. Provokatörlere izin vermedik, vermeyeceğiz. <br><br>Milli menfaatlerimiz doğrultusunda;<br>❗️Kamu düzeni ve güvenliğimizden asla taviz… <a href="https://t.co/HueRfJZbxb">pic.twitter.com/HueRfJZbxb</a></p>&mdash; Ali Yerlikaya (@AliYerlikaya) <a href="https://twitter.com/AliYerlikaya/status/1808014586781581774?ref_src=twsrc%5Etfw">July 2, 2024</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Kaynak: DHA