Kayseri'de, "Kontrol Sende, Hayat Sende" projesi kapsamında 100 öğrencinin katılımıyla bağımlılıkla mücadele etkinliği düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse, Yeşilay ile bağımlılıkla mücadele projesinin başlangıcını yaptıklarını belirtti.

Yeşilay üyeleri ile kent ve ilçelerdeki okullarda Yeşilay kulübü öğrenci ve öğretmenlerinin farkındalık oluşturmak amacıyla broşür hazırladıklarını söyleyen Karaköse, sözlerine şöyle devam etti:

"Onları vatandaşlara, esnafa dağıtıp bağımlılıkla ilgili farkındalık oluşturmak istiyorlar. Bizler sağlıklı, zararlı alışkanlıklardan uzak, çağın gerçeklerini taşıyan, geçmişini, tarihini, özünü, kültürünü ve medeniyetini bilen gençler yetiştirmek istiyoruz. Kayseri Valimizin liderliğinde, valiliğimizin öncülüğünde milli eğitimimiz, sivil toplum kuruluşlarımızla bir duruşumuz olacak. Bağımlılıkla ilgili çalışmalarımız, çeşitli eğitimlerimiz, faaliyetlerimiz, etkinliklerimiz olacak. Burada da öğrencilerimiz, 'bu işte biz de varız' dediler. Öğretmenlerimiz, okul müdürlerimiz, Yeşilay kulübü öğrencilerimiz burada. Hayırlı, uğurlu olsun."

"Kontrol Sende, Hayat Sende" projesi kapsamında, meydanda toplanan 100 öğrenci ile ilçe ve mahallelerdeki Yeşilay kulübü öğrencileri, vatandaşlara broşür dağıttı.

Programa, Vali Yardımcısı Adnan Türkdamar, Yeşilay üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Bursa’nın Mudanya İlçesi Sele Teslim Oldu Bursa’nın Mudanya İlçesi Sele Teslim Oldu

AA