Kocaeli’deki Madeni Yağ Fabrikasında Yangın Kontrol Altına Alındı Kocaeli’deki Madeni Yağ Fabrikasında Yangın Kontrol Altına Alındı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya; "Eser denilince, hizmet denilince, gerçek belediyecilik denilince akla, şükürler olsun AK Parti geliyor, Konya geliyor. Konya'nın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı her zamanki gibi büyük bir sevinç ve coşkuyla karşıladığını belirten Yerlikaya, "Konya, ömrünü aziz milletimize ve ülkemize adayan zat-ı devletlerini hiçbir zaman yalnız bırakmadı, bırakmayacak. 22 yıldır olduğu gibi Konya yine 'Recep Tayyip Erdoğan' diyecek, 'AK Parti' diyecek, 'Cumhur İttifakı' diyecek. Eser denilince, hizmet denilince, gerçek belediyecilik denilince akla, şükürler olsun AK Parti geliyor, Konya geliyor" dedi.

Konya'da dünyaya örnek olan belediyecilik modelini AK Parti'nin hayata geçirdiğini vurgulayan Yerlikaya; "Konya millet odaklı belediyecilik anlayışını en güzel haliyle temsil ediyor. Konya adeta bir marka haline gelen AK Parti belediyeciliğinin öncü bir rolünü üstleniyor. Yaptığı iş ve hizmetler sadece ülkemizde değil dünya çapında takdir topluyor. Konyalı hemşerilerim, Konyalı kardeşlerim bu hizmetleri görüyor değil mi? Kim taş üstüne taş koyuyor, kim şehirlerimizi eser ve hizmetle donatıyor; bunu Konya, sandıklardan çıkan sonuçlarla adeta haykırıyor ve cevaplıyor. Konya aynı dava yolunda Cumhurbaşkanımız ile hep birlikte yürüdü, yürümeye de devam ediyor. 'Biz bu millete hizmetkar olmaya geldik' diyen iradeyi ve duruşu sahiplendi, bağrına bastı. Hazreti Mevlana ne diyordu? 'Gönül istemezse kulak duymuş neylesin. Kalp sevmedikçe, el dokunmuş neylesin'. Biz bu millet için söylediğimiz her sözü gönülden söylüyoruz. Biz sizleri, aziz milletimizi, Konya'mızı gönülden seviyoruz" şeklinde konuştu.

Göktaş, Konya'ya Güveniyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yerel seçimlerde Konya'nın her zamanki gibi AK Parti ve Cumhur İttifakı adaylarından yana olacağından emin olduğunu belirtti. Göktaş; "31 Mart akşamında Konya'nın efsane başkanı Uğur İbrahim Altay ve tüm belediye başkanlarımıza sizlerden çok güçlü bir destek bekliyoruz, sayın Cumhurbaşkanı'mızın liderliğinde şehirlerimizin her birini birer marka haline getirdik. Bizim mücadelemiz devletimizi, milletimizi yüceltme mücadelesidir, eser ve hizmet mücadelesidir, güçlü Türkiye mücadelesidir. Konya, Türkiye'nin, Anadolu'nun kalbidir. Bu kutlu şehir AK Parti davasının, eser siyasetinin, hizmet siyasetinin sarsılmaz kalesidir. Konya her zaman liderinin arkasında dimdik durmuştur. Bugün de buradasınız. Allah razı olsun" dedi.

Koca, "Hükümetler Halka Ufuk Açıyor" dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise Türkiye'de 22 yıldır, milletin dertlerine çare bulunduğunu, hükümetlerin halka ufuk açtığını kaydederek; "Çünkü Türkiye'yi, Türkiye'ye inananlar yönetiyor. Fikriyle, devrim gibi eserleriyle Türkiye'yi yeni Türkiye yapan Cumhurbaşkanımızın yanındayız. Türkiye Yüzyılı için yanındayız. Her birimiz yol arkadaşıyız. Yakın tarihimizin bir dönemi hasar, bir dönemi ise eser dönemidir. Eser dönemi 22 yıldır devam eden dönemdir. Eserinin en büyük sonuçlarından biri sağlık alanındadır. Sağlık alanında bugün en ileri ülkeler arasındayız. Hastanelerimizin, tıbbi teknolojimizin dünyada örneği yok değil ama çok az. Dahası var; insanımıza en kapsamlı sağlık hizmetini geri ödeme, yani sigorta kapsamında sunan ülke biziz. Ülkede devrim niteliğindeki değişimler Sayın Cumhurbaşkanı'mızın iradesiyle oldu. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın liderliğinde Türkiye'nin yönü geleceğe çevrildi. Hasar dönemine son verildi, eser dönemi başladı" cümlelerini kullandı.

Koca, eserin irade ve istikrar istediğini vurguladı. Konya'nın, son 22 yılın eserler ve hizmetler şehirlerinden biri olduğunu belirtti.

Bakan Koca sözlerine şu şekilde devam etti; "Konya merkezi ile ilçelerimizde 37'si hastane, 5'i ağız ve diş hastanesi ve merkezi, 71'i birinci basamak sağlık tesisi olmak üzere toplam 140 sağlık yatırımını tamamlayarak hizmetinize sunduk, yeni hizmetlerimizle yatak kapasitemizi 3 bin 508 arttırdık. Konya'da yeni sağlık yatırımlarına devam ediyoruz. Toplam değeri 2 milyar 810 milyon lirayı bulan 17 sağlık tesisini süratle tamamlayarak hizmetinize sunacağız. Bunları 62 sağlık yatırımı izleyecek. Meram'ın Ateşbaz-ı Veli Mahallesi'nde, Türkiye'de öncelikle 5 ilde yapılmasını planladığımız ve bunlardan birinin de Konya'mızın olduğu 500 üniteli Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesini Konya'mızda yapıyoruz. İkinci müjdemiz de bin yatak kapasiteli şehir hastanesi konseptinde inşa edeceğimiz yeni hastane. Bu hastane ise Meram Millet Bahçesi'nin karşısında Dutlukır bölgesinde bulunan askeri alanda yapılacaktır. Bu yıl içinde yatırımı alındı, çok yakın zamanda yatırım ihalesine de başlamış olacağız. Konya'mıza ikinci şehir hastanemiz şimdiden hayırlı olsun".

Kaynak: AA