Temizlik kâğıdı sektörünün dikkat çeken isimlerinden biri olan Lila Kâğıt, Sermaye Piyasası Kurulu'nun onayıyla halka arz için harekete geçiyor. Şirketin halka arzına ilişkin başvurusu kabul edildi ve talep toplama süreci belirlendi. 

Lila Kâğıt’ın halka arzında talep toplama süreci, 30 Nisan ile 2-3 Mayıs 2024 tarihlerinde gerçekleşecek. Sofia, Maylo, UltraBerrak ve Nua markalarıyla dünya genelinde adını duyuran şirket, bu adımıyla büyüme hedeflerine bir adım daha yaklaşıyor. 

Borsa, Güne Yüzde 0,26 Yükselişle Başladı Borsa, Güne Yüzde 0,26 Yükselişle Başladı

Halka arz sürecinde, pay başına 37,39 TL fiyatla işlem görecek olan Lila Kağıt'ın hisseleri, Borsa İstanbul'da "LILAK" koduyla işlem görecek. Toplam 120 milyon adet B grubu pay halka arz edilecek ve bu, şirketin çıkarılmış sermayesini 590 milyon TL'ye çıkaracak. 

Halka arz edilecek hisselerin yüzde 70'i yurt içi bireysel yatırımcılara, yüzde 20'si yurt içi kurumsal yatırımcılara ve yüzde 10'u yurt dışı kurumsal yatırımcılara tahsis edilecek. Toplam 4,5 milyar TL büyüklüğündeki halka arzın gerçekleşmesiyle, Lila Kağıt'ın halka açıklık oranı yüzde 20,34'e ulaşacak. 

Şirket, halka arzdan elde edeceği gelirin önemli bir kısmını Erzurum Fabrika Yatırımı, Ergene Fabrika Yatırımı ve Yenilenebilir Enerji Yatırımları gibi alanlara yönlendirmeyi planlıyor. Bu adımıyla, şirketin büyüme stratejisine güç katacak ve sektördeki konumunu daha da sağlamlaştıracak. 

Kaynak: Haber Merkezi