Adana'da, 4'üncü Çocuk Mahkemesi'nde görevli hakim A.E. (36) hakkında, yanında staj yapan Adalet Bölümü öğrencisi B.I. (18) adlı kıza cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla dava açıldı. Hakim için 15 yıla kadar hapis cezası isteniyor. İddianamede, B.I.'nın hakimin odasından panikle çıktığı anlara dair güvenlik kamerası görüntüleri delil olarak sunuldu.

2022 yılı Eylül ayında Adana'da bir lisenin Adalet Bölümü öğrencisi olan B.I., Adana 4'üncü Çocuk Mahkemesi'nde hakim A.E.'nin yanında staj yapmaya başladı. İddiaya göre, hakim A.E., kasım ayında B.I.'ya odasında cinsel saldırıda bulundu. B.I., olayın ardından psikolog olan kuzenine durumu anlattı ve annesiyle birlikte okul müdürüne başvurdu. Okul yönetiminin müdahalesiyle birlikte hakim hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturma sonucunda önce hakimin görev yeri değiştirildi, ardından görevden uzaklaştırıldı. Tarsus Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameyle, hakim hakkında 'basit cinsel saldırı' suçundan dava açıldı.

Mersin’de FETÖ’nün Finans Yapılanmasına Operasyon: 11 Gözaltı Mersin’de FETÖ’nün Finans Yapılanmasına Operasyon: 11 Gözaltı

Tarsus 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nin kabul ettiği iddianamede, mağdur B.I.'nın ifadesine yer verildi. B.I., "Staj yaptığım bir gün odasında bana çok güzel olduğumu söyledi. Daha sonra konu yüzmeye geldi ve yüzmeyi sevdiğimi söyleyince benden yüzme videomu istedi. Böyle bir videom olmadığını söyledim. Ardından konu alkol ve dansa geldi. Perdeleri kapatıp, dans etmemi istedi. Ben dans etmeyi bilmediğimi söyledim, ama ısrar etti. Elini elime ve belime koyarak dans etmeye başladı. Rahatsız oldum ve gitmek istediğimi söyledim. Ancak ellerimi tutarak öptü. Kendimi geri çektim ve hızla odadan çıktım" dedi.

Hakim A.E. ise iddianamedeki ifadesinde suçlamaları reddetti. Ancak, güvenlik kamerası görüntüleri ve mağdur kızın telefon incelemesi sonucunda olay gününe dair hakimin "Bugün geldin mi adliyeye, her şey yolunda mı?" şeklinde mesaj gönderdiği ve cevapsız aramalar yaptığı belirlendi.

Kaynak: DHA