Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ulaşım esnafıyla bir araya gelerek sorunları, talep ve çözüm önerilerini birinci ağızdan dinlemeyi sürdürüyor.

Türk Mitolojisinin Kahramanı Hüseyin Gazi'nin Türbesi Türk Mitolojisinin Kahramanı Hüseyin Gazi'nin Türbesi

Taksi durağı başkanları ve Ankara’nın çeşitli ilçelerinde taksicilik yapan esnafın taleplerini tek tek dinleyen Yavaş, çözüm önerileri hakkında da görüş alışverişinde bulundu.

‘’İhtiyaç Sahiplerini Yardımseverlerle Buluşturduk’’

Pandemi döneminde Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından tüm Türkiye’ye örnek olan çalışmaları anlatan Başkan Mansur Yavaş, "Esnaf arkadaşlarımızın hepsi samimi arkadaşlar… Dilekleri, talepleri, eleştirileri ne varsa onu bize duyuruyorlar biz de çözmeye çalışıyoruz. 2019’da iş başına geldikten sonra pandemi ortaya çıktı. 100 yıldır yaşanmayan bir şey olduğu için herkes çaresiz kaldı.  Bazen vatandaş kendi derdine çare bulamaz hale geldi. Vatandaşın dar zamanında el uzattık. İhtiyaç sahiplerini yardımseverlerle buluşturduk. Birbirilerini bilmeden yardım etti" şeklinde konuştu.

Mansur Yavaş Taksi

Yavaş, tüm taksilere tablet ve kameraların takılacağına dikkat ederek Yavaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“800 tane tablet var. 7 bin 700 taksinin hepsine takacağım. Kamera zorunlu koşulmuş oda ile protokol yapacağım. Ben teklif edeceğim, kabul ederler etmezler… UKOME’de marttan sonraya uzatıldı. Kameraların hepsini biz belediye olarak takacağız. Kamerayı taktığınız zaman hem sizin can güvenliğiniz hem de taksiye binenler daha güvenli olarak binecekler. Biz esnafın yanındayız. Esnafın hepsini destekliyoruz. Bizim belediyecilik anlayışımız bu… Gerçek belediyecilik de bu… Sincan’daki, Altındağ’daki, Mamak’taki insanın çocuğunu aç bırakmamak hepsinden önemli. Esnafa destek olmak mı önemli yoksa yaptığın bir tane beton mu?  Bir kuruş boşa harcayacak paramız yok bizim. Kentin asli ihtiyacı neyse o… Çünkü ben sizin paranızı harcıyorum. Başkasının cebinden parayı harcamak kolay, ben kendi cebimden vermeyeceğim parayı hiçbir yere harcamıyorum. Boşa bir kuruş israf etmeyecek şekilde para harcamak benim görevim. Bunun bir sorumluluğu var. Başkasının parasını sana emanet ediyorlar sen onu harcıyorsun. Bunu doğru yere harcamak zorundasın. Belediyecilik budur. Bu şekilde biz aynen devam edeceğiz. Herhangi bir devlet dairesinde gördüğünüz memur ne ise ben de Ankara’ya hizmet etmekle görevli bir memurum. Onun için ne kimseyi ayırmaya hakkım var ne de insanları ayırmaya hakkım var. Eşit ve adil bir şekilde herkese hizmet etmeye devam edeceğiz.”

Kaynak: Haber Merkezi