Güneşin Yaşlandırıcı Etkisine Karşı Alınması Gereken Önlemler Güneşin Yaşlandırıcı Etkisine Karşı Alınması Gereken Önlemler

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Çevre Haftası kapsamında Başkent Millet Bahçesi’nde düzenlenen ÇEVREFEST'in 2'nci gününde stantları ziyaret etti. 

Özhaseki, "ÇEVREFEST ile çevreyle ilgili konulara dikkati çekmek, farkındalık oluşturmak ve çevre bilincini geliştirebilmeyi istiyoruz." ifadesini kullandı.

Çevre alanındaki iyi uygulama örnekleri hakkında bilgi alan Özhaseki, ÇEVREFEST'e gelen vatandaşlara fidan dağıttı.

Vatandaşların ÇEVREFEST'e gösterdiği yoğun ilgiden duyduğu memnuniyeti vurgulayan Özhaseki, şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi saygıdeğer Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde başlatılan Sıfır Atık Projesini uygulayan belediyeler, çevreyle ilgili faaliyet gösteren özel firmalar burada. Ailelerimiz çocuklarıyla birlikte geliyorlar, bilgilendiriliyorlar. Vatandaşlarımıza fidanlar, kitaplar dağıtıyoruz. Ama asıl gayemiz, iklim değişikliğinin getirdiği belalara karşı herkesi dikkatli kılabilmek. Çevre farkındalığı oluşturmak için çalışıyoruz."

Çevre Haftası vesilesiyle çok sayıda vatandaşa ulaşacaklarını anlatan Bakan Özhaseki, ÇEVREFEST'in 9 Haziran'a kadar devam edeceğini hatırlattı.

Kaynak: AA