Oyuncu ve yönetmen Mel Gibson, efsanesi olduğu Cehennem Silahı ile geri dönüyor. Gibson bu kez oynamakla kalmayacak, filmin yönetmenliğini de yapacak.

Engin Öztürk Sandık Kokusu'nun Yeni Başrolü Oldu Engin Öztürk Sandık Kokusu'nun Yeni Başrolü Oldu

Yönetmen Richard Donner, 2021 yılında hayatını kaybetmeden önce serinin dört filmini de yönetmiş, beşinci filmi de kendisi çekmeyi planlıyordu. 

Ancak Donner'ın 91 yaşında hayatını kaybetmesinin ardından, Cehennem Silahı 5'i, Mel Gibson'ın yöneteceği ortaya çıktı.  

Mel Gibson'ın yönetmenliğini üstlendiği son film, sonbaharda gösterime girecek. Uçuş Riski adlı filmin başrolünde Mark Wahlberg yer alıyor. 

Gibson ayrıca uzun süredir üzerinde çalıştığı ve yönetmeyi planladığı 2004'teki Mesih'in Çilesi filminin devamını da çekecek. 

2 projeyle uğraşmasına rağmen Gibson'ın bu dönemde dikkatini bir başka projeye çevirdiği de ortaya çıktı. 

O da efsanesi olduğu Cehennem Silahı...

Serinin  beşinci filminde Gibson, partneri Danny Glover ile sadece kamera önünde yeniden bir araya gelmeyecek, aynı zamanda aksiyon filminin kamera arkasında da görev alacak. 

Mel Gibson filmde oynamakla kalmayacağını verdiği bir röportajda, "Cehennem Silahı serisinin beşinci filmini ben yöneteceğim" diyerek açıkladı. 

Hayata vedan eden yönetmen Richard Donner'ın Cehennem Silahı filminde bayrağı taşıma görevini kendisine verdiğini söyleyen Gibson, bunu bir "onur" olarak tanımladığını da sözlerine ekledi.

Kaynak: Ersan Akbaş