Başkan Yılmaz, hakemlerin de insan olduğunu ve hata yapabileceklerini ifade etti. Hakem değerlendirmelerinde iki yönlü bir bakış açısının doğru olduğunu vurgulayan Yılmaz, "Hakemleri eleştirirken, yaptıkları iyi ve kötü kararları dengelemek, artılarıyla eksileriyle değerlendirmek önemlidir. Bir karar lehimize olduğunda sevinip, aleyhimize olduğunda üzülüyorsak, bu durumda orta bir yolun bulunması gerekiyor. Hakemler insanlar ve hata yapabilirler. 'Hakemler hata yapamaz' gibi bir kural yok. Hakemler bazen olayları doğru göremeyebilirler. Seyirci ve oyuncu baskısı, hakem üzerinde etkili olabilir, ancak VAR sistemiyle düzeltme çabası içindeler. Herkes kendi açısından haklı olduğunu düşünür. Hakemlere yönelik aşırı eleştiriye gerek yok. Onlar da görevlerini yapmaya çalışıyorlar. Tabii ki hataları azaltmak için çeşitli çalışmalar yapılabilir." şeklinde konuştu.

Anadolu Takımları Zorluk Çekiyor

Anadolu kulüplerinin ekonomik zorluklarla karşı karşıya olduğunu ve bu sorunların çözümü için çaba sarf edilmesi gerektiğini belirten Yılmaz, "Kulüplerimizi ekonomik anlamda daha ileri taşımanın yollarını araştırmalıyız. Bunun için kulüplere nasıl gelir sağlayabiliriz, bu konuda düşünmeliyiz. Maalesef, insanlar bazen canları sıkıldığında hakemlere yükleniyorlar, oysa ki bu enerjiyi kulüplerin ekonomik sorunlarına çözüm aramak için kullanmalıyız." şeklinde konuştu.

Galatasaray, Manchester United ile Yenişemedi Galatasaray, Manchester United ile Yenişemedi

Ayrıca, Gaziantep FK'nin taraftarlarının iç saha maçlarına büyük ilgi gösterdiğini söyleyen Yılmaz, "Gaziantep'te halkımızı stada çektiğimize inanıyorum. İyi bir yerdeyiz. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş gibi büyük takımlarla oynanan maçlar dışında Gaziantep'te 5 bin seyircinin üzerine çıkamamıştık. Ancak hafta içi maçlarına rağmen verilere göre 8 bine yakın seyirciyle oynadık." değerlendirmesinde bulundu.

Son olarak, kadrolarında milli takım düzeyinde oynayabilecek yetenekte yerli oyuncular bulunduğunu ifade eden Yılmaz, "Oyuncularımız performanslarını üst düzeyde sürdürüyorlar. Mustafa Eskihellaç gibi milli takım için uygun oyuncularımız var. Arda Kızıldağ, Furkan Soyalp ve Ogün Özçiçek gibi genç oyuncular da performanslarını artırarak devam ediyorlar. Bu gençlerin milli takımda yer almaları bizi mutlu eder." diyerek sözlerini tamamladı.

AA