Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü özlemle anarak, Cumhuriyet'in kurucusunun düşünce ve eserlerinin genç nesillere rehberlik edeceğini belirtti. Bakan Tekin, Atatürk'ün Cumhuriyet'i gençlere ve öğretmenlere emanet ettiğini ifade ederek, onun öncü ve önder niteliklerini koruyacağını vurguladı. 

Trabzon'da Kaybolan Kişilerin Arama Çalışmaları 3. Gününde Trabzon'da Kaybolan Kişilerin Arama Çalışmaları 3. Gününde

Mesajında, Atatürk'ün istiklal ve istikbal mücadelesini Cumhuriyet'le taçlandırdığını, Türkiye'yi bölgesinde örnek ve dünyada saygın bir ülke haline getirdiğini hatırlatan Bakan Tekin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anmayı sürdüreceklerini belirtti. Atatürk'ün Cumhuriyet'i en büyük eseri olarak nitelendirdiğini hatırlatan Tekin, bu emaneti genç nesillere ve öğretmenlere bıraktığını ifade etti.

Bakan Tekin, Cumhuriyet'in 100. yaşını kutladıkları bu günlerde, Türkiye'nin geleceğini Cumhuriyet'in temel değerleriyle inşa etmeye devam edeceklerini vurgulayarak, eğitim ve diğer alanlarda istikrarlı bir şekilde güçlenmeye ve büyümeye devam edeceklerini söyledi. Mesajında, şehitlerin ve gazilerin fedakarlıklarının üzerinde yükselen vatanı, "Türkiye Yüzyılı" vizyonuyla ilelebet yaşatacaklarını ifade etti.

AA