Murat Kurum, 6 Şubat depremlerini, depremlerin yıl dönümünde sosyal medya hesaplarından yayınladığı videolu mesajla andı. Mesajda, "Tarihe geçen o acı, o karanlık günde 50 bini aşkın canımızı yitirdik. Yüreklerimizde oluşan yara ilk günkü gibi sızlıyor." dedi. Mesajında, afet bölgesinde devletin tüm imkânlarının afetzedeler için seferber edildiğini belirten Kurum, depremlerden etkilenen şehirlerin baştan aşağı yenilendiğini ifade etti.

Kurum, yayınladığı mesajda devletin olanaklarının afetzedeler için seferber edildiğini, depremlerden etkilenen şehirlerin hızla yenilendiğini belirtirken; İstanbul'da da başta riskli noktalara öncelik verilerek kentsel dönüşüme başlanılacağını ifade etti.

‘’Yüreklerimizde Oluşan Yara İlk Günkü Gibi Sızlıyor’’

Kurum, "Tarihe geçen o acı, o karanlık günde 50 bini aşkın canımızı yitirdik. Yüreklerimizde oluşan yara ilk günkü gibi sızlıyor" dedi. Mesajının devamında; İstanbul'da da yerinde ve gönüllü dönüşüme başlayacaklarını söyleyen Murat Kurum, "39 ilçemizdeki en riskli alanlardan başlayarak İstanbul'umuzda tek bir riskli yapı kalmayıncaya kadar çalışacağız. Ben bu vesileyle Kahramanmaraş merkezli depremler başta olmak üzere tüm afetlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum. Rabbim ülkemizi ve milletimizi her türlü afetlerden korusun" ifadelerini kullandı.

Avcılar'da 4 Katlı Binada Yangın: 19 Kişi Kurtarıldı Avcılar'da 4 Katlı Binada Yangın: 19 Kişi Kurtarıldı

Kaynak: DHA