İçişleri Bakanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinesinde düzenlenen Narkogüç-49 operasyonlarında 1 ton 110 kilogram uyuşturucu maddenin ele geçirildiği bildirildi. Operasyonda, 214 zehir taciri ve sokak satıcısının yakalandığı açıklandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinesinde, uyuşturucu madde imalatçılarına ve bunların satışını yapanlar ile sokak satıcılarına yönelik 15 ilde düzenlenen “Narkogüç-49” Operasyonlarında 1 ton 110 kilogram uyuşturucu madde ele geçirildi. 214 zehir taciri ve sokak satıcısı yakalandı” ifadelerini kullandı.

Bakan Yerlikaya, "Jandarma Genel Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde İl Jandarma Komutanlıklarınca düzenlenen operasyonlarda, Adana, Antalya, Ankara, Manisa, Aydın, Kocaeli, Kahramanmaraş, Ağrı, Samsun, Bitlis, Niğde Muğla, Şanlıurfa, Nevşehir ve Diyarbakır'da 214 uyuşturucu taciri ve sokak satıcısı yakalandı. 1 ton 110 kilogram uyuşturucu madde ele geçirildi" şeklinde belirtti.

​Operasyonlara katılan ekipleri tebrik eden Yerlikaya, "Ülkemizin dört bir yanında zehir tacirlerine karşı operasyonlarımız kararlılıkla devam edecek" dedi.

Ümraniye’de Dehşet! Eşini ve 2 Kızını Silahla Vurdu Ümraniye’de Dehşet! Eşini ve 2 Kızını Silahla Vurdu

Kaynak: DHA