ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, hafta sonu Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) giren 85 yaşındaki en yaşlı aday Mustafa Taşbaş ve 15 yaşındaki en genç aday Elif Koçak ile bir araya geldi.

Evcil Hayvan Bakımında Sık Yapılan Hatalar Evcil Hayvan Bakımında Sık Yapılan Hatalar

Ersoy, ÖSYM'de yapılan görüşmede, adayları tebrik etti ve ÖSYM'nin bu yıl 50'nci yılını kutladığını, YKS'ye katılan en genç ve en yaşlı aday buluşmasını da geçen yıldan itibaren geleneksel hale getirdiklerini anımsattı.

Bu yıl YKS'nin TYT oturumuna 3 milyondan fazla adayın başvurduğunu, 10 bine yakın okul ve 175 bin salonda gerçekleştirilen sınavda, sahadakilerle birlikte bir milyona yakın görevlinin yer aldığını aktaran Ersoy, şöyle devam etti:

"Hamdolsun bu sınav, süreç olarak gayet güzel geçti. Şu anda da sınavın optik okumalar kısmını tamamladık. İnşallah, 17 Temmuz gibi de bu sınavın sonuçlarını tüm kamuoyuyla paylaşacağız. O yüzden biz bu anlamda süreçlerimizi güzel geçiriyoruz."

Adana Sarıçam Ulubey Ortaokulu'nda sınava giren 15 yaşındaki en genç aday Elif Koçak, sınava girecek öğrencilere "derslerine güzel çalışsınlar" tavsiyesinde bulundu.

Konya Karatay Mevlana Kız İmam Hatip Lisesi'nde sınava giren 85 yaşındaki en yaşlı aday Mustafa Taşbaş ise sınavının iyi geçtiğini dile getirdi ve bilgisayarla ilgili bir bölümde eğitim almak istediğini aktardı.

Ersoy son olarak sınavda katkısı bulunan personele de teşekkür etti.

Kaynak: AA