İnsanlar arasında en fazla görülen ve en çok korkulan rüyalardan birisi de karabasan görmektir. Rüyasında karabasan gören ve oldukça heyecanlanan kişiler, bu rüyanın ne anlama geldiğini ve ileride nelerle karşılaşacaklarını merak ediyor. Bu yazımızda rüyada karabasan görmek, karabasan geldiğini görmek, karabasanın boğmaya çalışması, karabasan kovalamak gibi rüya anlamlarını derledik.

Rüyada Karabasan Görmek Ne Anlama Gelir Görsel 2

Yöresel Lezzetler: Aşurenin Hikâyesi ve Tarifi Yöresel Lezzetler: Aşurenin Hikâyesi ve Tarifi

Rüyada Karabasan Görmek

Ruhun daralması ve ruhsal açıdan sıkıntılı dönemlerin yaşanması anlamına gelen rüyada karabasan görmek, rüya sahibinin gizli düşmanlar ile karşılaşacağına delalet etmektedir. Rüyasında karabasanın geldiğini gören kimse, bu gizli düşmanlar ile kıyasıya mücadele verecek ve en sonunda onları alt etmeyi başaracaktır.

Rüyada Sürekli Karabasan Geldiğini Görmek

Rüyada sürekli karabasan geldiğini görmek, rüyayı gören kişinin iş ve sosyal hayatta yapacağı işlerin kötü sonuçlanacağı anlamına gelmektedir. İş hayatında farklı yöntemler kullanacak olan rüya sahibi, bu işe girişmesinin ardından diğer rakipler ile karşılaşacak ve önüne tonla zorluk çıkacaktır.

Rüyada Karabasanın Boğmaya Çalışması

Rüyada karabasanın boğmaya çalışması, kişinin geçmişte yaptığı bazı hatalı davranışların yeniden karşısına çıkacağına delalet etmektedir. Rüya sahibi, çok eski yıllarda daha küçükken yapmış olduğu ve unuttuğu çok yanlış bir hata ile yeniden yüzleşecek ve bu durum onu ruhsal anlamda ciddi çöküntüye sokacaktır.

Rüyada Karabasan Öldürmek

Dünya hayatında yapması gereken ve sosyal yaşamda insanların belirlediği tüm şeyleri tamamlayacağına işaret eden rüyada karabasan görmek, bolluk ve zenginlik anlamlarına da geliyor. Rüyasında karabasan gören ve onu öldürdüğünü gören bir kişi, tüm keder ve sıkıntılarından kurtulacaktır. Aynı zamanda ticari açıdan iyi hamleler yapacak olan rüya sahibi, bu sayede zengin olmayı başararak dünyalığını tamamlayacaktır.

Rüyada Karabasan Yakalamak

Rüyada karabasan yakalamak, rüyayı gören kimsenin aklına takılan ve bir soruna işaret etmektedir. Geçmişte yaşadığı ve aklının bir köşesine kazıdığı herhangi bir olayı çözmek için harekete geçecek olan rüya sahibi, bu sorunlara çare bulmak için büyük uğraş verecektir. Rüyasında karabasan yakaladığını gören bir kişi, aynı zamanda geçmiş yıllarda yaşadığı ve büyük bir vicdan azabı çektiği kötü olayların düzeltilmesi için çaba gösterecektir.

Muhabir: Sibel Bay