Turgay Aydın’ın başrolde olduğu ve Erkan Can, Nur Fettahoğlu, Renan Bilek, Erdal Beşikçioğlu, İlker Aksum, Burak Satıbol, Uğur Yücel, Suzan Kardeş ve Kızılcık Şerbeti’ndeki Fatih karakteriyle ünlenen Doğukan Güngör gibi oyuncuların da rol aldığı Sadık Ahmet filminin bu haftadan sonra vizyondan kaldırılacağı açıklandı.

Hakan Yonat’ın yönettiği ve TRT ortak yapımı olan Sadık Ahmet filminin, Box Office Türkiye sitesinde güncellenen gişe verileri arasında yer almaması dikkat çekti. Bunun üzerine filmin yapımcısı MCG Film’den resmi bir açıklama geldi.

Nuri Bilge Ceylan Dünyaca Ünlü Criterion’ın Youtube Kanalında Nuri Bilge Ceylan Dünyaca Ünlü Criterion’ın Youtube Kanalında

Sadece 7 Gün

Açıklamaya göre filmin, Oscar ödüllerinde aday adayı olarak başvurabilmesi için ön koşullar gereği ‘sadece 7 gün boyunca’ vizyonda olması gerektiğinden bir sonraki hafta vizyonda olmayacak. Ayrıca bu hafta içerisindeki seyirci sayılarının da açıklanmaması kararı alındı.

Sadık Ahmet filminin Haziran ayında Oscar’ın ‘’Yabancı Dilde En İyi Film’’ kategorisine aday olarak seçilmesi için başvuru yapılacağı ve daha uzun sürede vizyonda kalmasının sağlanacağı duyuruldu.

Sadık Ahmet filmiyle ilgili açıklamanın diğer detaylarını aşağıdan takip edebilirsiniz.

Kaynak: Furkan Erkan