Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Şekip Mosturoğlu, sarı lacivertli kulübün başkanı Ali Koç'un kendisine yönelik adaletsiz davrandığı yönündeki sözlerine yanıt verdi.

Yeni TFF Yönetiminden İlk İcraat: Yabancı Kuralı Değişti Yeni TFF Yönetiminden İlk İcraat: Yabancı Kuralı Değişti

Başkan adayları Ali Koç ve Aziz Yıldırım arasında tarafsızlığını koruduğunu belirten Şekip Mosturoğlu, ayrıcalık görmeye alışmış kişilere alıştıkları ayrıcalıkları göstermediğini vurgulayarak, "Sayın Başkan Ali Koç, dünden beri, yapmış olduğu seçim çalışma toplantılarında, benim, kulüp üyelerimizi arayarak onları Aziz Yıldırım'a oy vermeye iknaya çalıştığımı, bu tavrın tarafsızlığımızla bağdaşmadığını, başkan seçilirse benimle çalışmayacağını söylüyor” dediğini anlattı.  

Başkan Ali Koç'un sıkça kullandığı bir sözü hatırlatan Mosturoğlu, “Sayın Ali Koç'un da sıkça kullandığı bir söz var. 'Türkiye'de insanlar doğru söylediğini ispatlamak zorunda' diye. Kendisi hatırlamayacaktır. Bu sözü, Metris'te tutuklu iken ziyaretime geldiğinde ilk kez ben ona söylemiştim. Belki şimdi hatırlayacaktır" ifadelerini kullandı.

Mosturoğlu, bugün bu sözün yaşadıkları duruma bire bir uyduğunu ifade ederek, “Bu sözü size ilk kez söyleyen eski bir arkadaşınız olarak, Sayın Ali Koç size diyorum ki kim ki size 'Şekip Mosturoğlu, beni Aziz Yıldırım'a oy vermeye ikna etmek için aradı' diyorsa yalan söylüyor. Bunu birlikte 6 yıl aynı yönetimde yan yana oturduğun, 3 Temmuz mücadelesine şahit olduğun, doğrudan, gerçekten ayrılmayacağına kefil olacağın Şekip Mosturoğlu söylüyor. Kullanabileceğim tek bir oyum vardır. Bir tek adaya oy atabileceğim. Bunun dışında benim seçimlerde üyelerin kullanacakları oylara etki edebilmem mümkün değildir. Yüksek divan kurulu başkanlığına seçildiğim günden bu güne 'Sayın Aziz Yıldırım'a oy atın' diye ikna etmek için bir tek kişiyi bile aramadım" açıklamalarını yaptı.

Kaynak: AA