Sivas'ta faaliyet gösteren Buruciye Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM), görsel sanatlar yetenek alanındaki öğrencilerin katılımıyla "Yılın en uzun gecesini rengarenk boyuyorum" temalı karma resim sergisini düzenledi. Serginin açılışı, İl Milli Eğitim Müdürü Necati Yener, okul müdürü Memet Matoğlu ve diğer idareciler tarafından gerçekleştirildi. Görsel sanatlar öğretmeni Kadriye Epik rehberliğinde hazırlanan sergide, 45 öğrencinin eserleri sergilendi.

Nevşehir’de Firari FETÖ Hükümlüsü Yakalandı Nevşehir’de Firari FETÖ Hükümlüsü Yakalandı

Sergiyi gezen İl Milli Eğitim Müdürü Necati Yener, görsel sanatlar öğretmeni Kadriye Epik'ten çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yener, BİLSEM öğrencilerinin yeteneklerini takdir ederek, eğitim alanındaki başarılarına vurgu yaptı. Ayrıca, sergiye katılan velilere teşekkür ederek, çocuklarını bu tür etkinliklere katılım konusunda teşvik etmelerini istedi. Geleceğin mühendislerinin bu tür merkezlerden çıkacağına inandığını ifade etti.

Görsel sanatlar öğretmeni Kadriye Epik ise serginin amacının, "Yılın uzun gecesinde renklerle karanlığı aydınlatmak" olduğunu belirtti. El feneri ışığında resimlere neon renk ışıklarıyla özel bir efekt kazandırılan serginin yoğun ilgi gördüğünü ifade etti. Ayrıca, sergi ziyaretçilerine masal anlatımıyla özel bir deneyim yaşattıklarını belirtti.

AA

Editör: Salih Demirelli