Dünyaca ünlü şarkıcı Taylor Swift, TV yıldızı Kim Kardashian'a yeni yayınladığı 11. stüdyo albümü ile büyük bir darbe indirdi. 

Kardashian, Swift'in kendisine yönelik "diss" parçasının yayınlamasından bu yana sosyal medyada 120 binin üzerinde takipçi kaybetti.

Hollywood'u Sarsan Söylentiler Gerçek mi Oluyor? Hollywood'u Sarsan Söylentiler Gerçek mi Oluyor?

Anadolu kültüründe ozanların aşık atışmalarına benzeyen "diss" daha çok rap müziğinde kullanılıyor. 

Ozanlar, aşık atışmalarında birbirlerine ince göndermelerde bulunurken rapçiler de müziklerinde "diss" yaparak karşı tarafı eleştiriyor. Sözcüklerin gücüyle rakiplerine bir şekilde 'ayar' vermeye çalışıyor. 

Yani bir nevi hicvin hiphop kültürdeki diğer adı olan "diss", şimdi de Taylor Swift'in, Kim Kardashian'ı, yazdığı bir şarkıda hedef almasıyla gündeme geldi. 

Swift'in 19 Nisan Cuma günü çıkan ve dünya müzik piyasasında fırtınalar estiren 11. stüdyo albümünde yer alan "thanK you aIMee" adlı diss parçası, Kardashian'a büyük darbe indirdi. 

Herkes Swift'in yeni albümüyle eski sevgililerini hedef alacağını beklerken en büyük darbeyi Kardashian aldı. 43 yaşındaki TV yıldızı, şarkının kendisini yönelik sözleri nedeniyle sosyal medyada 120 binin üzerinde takipçi kaybetti.

Şarkının nakaratında yer alan "Sen yumruk atarken ben bir şeyler inşa ediyordum" ifadelerine Kardashian'ın yanıtının şimdiden ne olacağı merak ediliyor.   

Ancak Kardashian cephesi, kendisine yapılmış sert 'intikam' parçasına yönelik sessizliğini şu ana kadar korudu. 

Kardashian ve Swift arasındaki çekişme, 2016 yılına kadar gidiyor. 

Kardashian o zamanki kocası Kanye West'in 'Famous' adlı şarkısı nedeniyle Swift'le tartışmaya girmişti. İkili birbirlerine karşı bir dizi sert suçlamalarda bulunmuştu. 

Bu vahim kavganın yankıları bugüne kadar uzanırken Kardashian 2019'da kavgayı "bitirdiğini" ilan etmişti. 

Ancak Taylor Swift kısa süre önce verdiği bir röportajda, Kardashian ile yaşadığı olayın kendisi üzerinde nasıl duygusal tahribat oluşturduğunu açıklamıştı ve kendisi için olayın henüz kapanmadığını bir şekilde itiraf etmişti.

Kaynak: Ersan Akbaş