Universal, hayal kırıklığı yaratan korku filmi The Exorcist: Believer’ın ardından, Exorcist/Şeytan serisini başarılı yönetmen Mike Flanagan’a emanet etmeye hazırlanıyor.  

2023 yapımı The Exorcist: Believer 30 milyon dolarlık bütçesiyle 136 milyon dolar gişe hasılatı elde etmesine rağmen büyük eleştirilere maruz kalmıştı.

Believer, 1973 yapımlı efsanevi The Exorcist filmine hakaret olarak nitelendirildirilmişti.

Netflix Türkiye'de Günün En Çok Arananı: Kötülüğün Rengi Kırmızı Netflix Türkiye'de Günün En Çok Arananı: Kötülüğün Rengi Kırmızı

Eleştirilerin ardından filmin yönetmeni David Gordon Green bu yılın başında projeden ayrılmıştı.

Bir süredir ortalıkta dolaşan söylentileri doğrulayan Universal, korku filmlerinin başarılı ismi Mike Flanagan'ın The Exorcist'in yeni bölümlerinde yönetmen koltuğuna geçeceğini duyurdu.     

Gece Yarısı Ayini, Tepedeki Lanetli Ev ve Doktor Uyku gibi başarılı yapımların yönetmenliğini yapan Flanagan’ın Exorcist serisine yeni bir soluk ve bakış açışı getirmesi bekleniyor.  

Şeytan temalı korku filmlerinin atası kabul edilen Exorcist’i yeniden canlandırmak isteyen Universal ve Blumhouse  başarısız olan The Exorcist: Believer'ın başlangıçta planlanan iki devam filmini ise iptal etti.

Flanagan ise yaptığı açıklamada, “The Exorcist evreninde taze, cesur ve dehşet verici bir şeyi deneme şansına sahip olmak benim için bir onur” değerlendirmesini yaptı.

Muhabir: Ersan Akbaş