80’li yılların unutulmaz filmlerinden, Tony Scott imzalı Top Gun’ın yıllardan sonra gelmiş devam filmi Top Gun Maverick, önümüzdeki günlerde Netflix kütüphanesine eklenecek.

Üç Kız Kardeş Yeni Gününde de Sosyal Medyada Çokça Konuşuldu Üç Kız Kardeş Yeni Gününde de Sosyal Medyada Çokça Konuşuldu

Dünyada 1,5 milyar dolarla, özellikle pandemi sonrası 2022’nin en çok izlenen filmi olan Top Gun Maverick, sinema salonlarını yeniden canlandırmıştı. Yeni filmde aradan geçen 30 yıldan sonra eğitmen olmuş Maverick’in, zorlu bir görev için Goose’un oğlunun da olduğu bir ekibi hazırlaması ve bir noktadan sonra bu göreve dahil olması konu alınıyor.

Joseph Kosinski’nin yönettiği filmde, Tom Cruise, Jennifer Connelly, Val Kilmer, Ed Harris, Miles Teller, Charles Parnell, Jon Hamm, Monica Barbaro ve Glen Powell gibi oyuncular rol alıyor.

Top Gun Maverick, Tom Cruise’un bütün film ekibine 1 ay boyunca uçak eğitimi vermesi, gerçek uçakların ve hatta G kuvvetinin kullanılması gibi sebeple filmin aksiyon ve heyecan seviyesini katbekat artırdığı için, seyirci ve eleştirmenlerden de tam puan aldı.

Top Gun Maverick, 9 Şubat’ta Netflix’in Türkiye kütüphanesinde yerini alacak.

Kaynak: Furkan Erkan