Tekirdağ'da yer alan Uçmakdere, adrenalin tutkunları için vazgeçilmez bir adres haline geldi. Son 6 ayda 24 bin kişi, Marmara Denizi ile Ganos Dağı eteklerindeki ormanların buluştuğu bu muhteşem manzarada yamaç paraşütü yapma fırsatı buldu.

250 ve 600 metrelik pistlerden rüzgarın durumuna göre uçuş yapan sporcular, eşsiz doğal güzelliklerin tadını çıkarıyor. İstanbul ve çevre illerin yanı sıra, farklı ülkelerden de gelen paraşütçüler, mavi ile yeşilin buluştuğu bu harika manzarayı gökyüzünden izliyor.

Bu bölge, sadece yerli turistlerin değil, aynı zamanda uluslararası ekstrem spor tutkunlarının da ilgisini çekiyor. Her seviyeden paraşütçüye uygun pistleri ve güvenli uçuş koşullarıyla Uçmakdere, yamaç paraşütü deneyimini unutulmaz kılıyor.

Akrabalar Arası Kız Meselesi Kavgasında Silahlar Konuştu Akrabalar Arası Kız Meselesi Kavgasında Silahlar Konuştu

Tekirdağ Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, Uçmakdere'de 12 ay boyunca uçuş yapılabildiğini söyledi.

Uçmakdere'de geçen yıl yaklaşık 30 bin uçuş gerçekleştirdiğini ifade eden Hacıoğlu, "Bu yılın sonunda Uçmakdere'de yapılan yamaç paraşütü uçuşu 40 binin üzerinde olacaktır. Bu sayının yarısını geçmiş bulunuyoruz. Bu sene şimdiye kadar 24 bin uçuş yapıldı. Havaların güzel olması, bayram tatili sürelerinin uzun olması ve İstanbul'a yakın olmanın avantajları Uçmakdere'de uçuşları artırdı. Farklı noktalarda 5 atlayış pisti var. Rüzgarın durumuna göre paraşütçüler istediği yerden uçuş yapabiliyor" dedi.

Paraşüt eğitmeni Kadir Aksoy da paraşüt tutkunları için Uçmakdere'denin vazgeçilmez olduğunu ifade etti.

Kaynak: AA