Panathinaikos’dan Ergin Ataman Kararı Panathinaikos’dan Ergin Ataman Kararı

A Milli Futbol Takımı teknik direktörü Vincenzo Montella, maçın yapılacağı Leipzig Stadı'nda organize edilen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Avusturya'ya karşı mart ayında oynanan hazırlık maçını anımsatarak sözlerine başlayan Montella, "Avusturya iyi bir takım, belki de en iyi takım olduklarını düşünüyorum. Çok agresif, pres yapan ve geçişleri harika bir takım. Birkaç gün önce yaptığım bir yorum vardı, 'Bana kulübü anımsatıyorlar' diye. Her anlamıyla bütün bir takım. Hazırlık maçının ilk yarısı son derece eşitti, başka bir skorla da bitebilirdi. İkinci yarıda psikolojik olarak düşüş yaşadık. Bunu toparlayamadık. Ağır bir mağlubiyet oldu. Bu kadar büyük skor farkıyla oyuncu ve hoca olarak maç kaybettiğimizi hatırlamıyorum. Hazırlık maçı başka, bu maç başka olacak. Karşı takımın hocası da bundan bahsetti. Umarım bu sefer sonuç farklı olur" değerlendirmesini yaptı.

Tecrübeli teknik adam, "6-1'lik maç oyuncularınıza farklı bir motive sağlayabilir mi" sualine, "İlk mesele duyguların işimize engel olmasına izin vermemek. Öç alma duygusuna kapılamazsınız. Çünkü doğru düşünmenizi engeller. Avusturya’nın nasıl, bizim de nasıl bir takım olduğumuzu biliyoruz. Neler yapabileceğimizi biliyoruz. Bizim düşünce şeklimizin bu olması lazım. Bunun geri kalanı tamamen dedikodu" cevabını verdi.

Kaynak: AA