Yenimahalle Belediyesi, geçtiğimiz günlerde başkent genelinde başlayan ve 79,2 yağış miktarı ile en fazla Yenimahalle’yi etkileyen yağışların ardından evleri su basan vatandaşların yardımına koşarak temizlik ve tahliye işlemlerine devam ediyor.

Vatandaşların mağduriyetini gidermek adına yağışın başladığı günden bu yana su tahliyesi, çöp ve moloz atıkların temizlenmesi gibi birçok çalışmayı 7/24 sürdüren belediye ekipleri, Gazi, Çamlıca, Demetevler, Şentepe ve Çarşı Mahallesi’nde su baskını sonucu eşyaları kullanılamaz hale gelen ilçe sakinlerin imdadına yetişti.

Ekipler Gece Gündüz Çalışıyor

Yenimahalle Belediyesi Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler aşırı yağış sebebiyle oluşan su birikintilerini temizlemek, su basan evlerde bulunan eşyaları temizlemek için hummalı bir çalışma yürütüyor.

Mansur Yavaş’tan Google'a Atatürk Daveti Mansur Yavaş’tan Google'a Atatürk Daveti

8 kamyon, 3 greyder, 3 kepçe, 3 bobcat  ve vidanjörlerle su tahliyesi ve moloz kaldırma işlemlerini aralıksız sürdüren 100 kişilik ekip, vatandaşların sel felaketi sonrası yaralarını sarmak için ilçenin 5 ayrı mahallesinde çalışmalarına devam ediyor.

Başkent genelinde yağışın en fazla Yenimahalle’ye düştüğüne vurgu yapan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Yağışın başladığı ilk günden itibaren ekiplerimiz ilçemizin farklı noktalarında evlerini ve dükkanlarını su basan vatandaşlarımıza tahliye ve temizlik konusunda destek veriyor. Yenimahalle Belediyesi gece gündüz görevinin başındadır. Tüm ekiplerimiz ilçemizde felaketten etkilenen vatandaşlarımıza hizmet etmek için var gücüyle çalışıyor. Bir nebzede olsa vatandaşın normal hayatına dönmesi ve yaraları sarmak adına çalışmalarımız sürdüreceğiz” dedi.

Kaynak: Bülten