Netflix'in en popüler dizilerinden biri olan "You", takıntılı bir katil olan Joe Goldberg'in hikayesini anlatıyor. Dizi, her sezonuyla gerilim dolu anlar yaşatarak izleyicileri ekranlara kilitlemeyi başarıyor. Bölümler sona erdiğinde bir sonraki bölümü merakla bekletiyor ve büyük bir heyecanla izleniyor. Bu sebeple, dizi tutkunları "You benzeri diziler nelerdir?" sorusunu sıkça soruyorlar. İşte You tarzında diziler…

Hannibal (2013-2015) – IMDb: 8.5

You benzeri diziler arasında yer alan Hannibal, Thomas Harris’in romanı Red Dragon’da görünen karakterlere ve unsurlara dayanıyor. Dizi, FBI ajanı Will Graham ile Hannibal Lecter arasında gelişen ilişkiye odaklanıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Mads Mikkelsen, Hugh Dancy ve Hettienne Park yer alıyor.

Dexter (2006-2013) – IMDb: 8.7

Miami'de cinayetleri araştıran bir kan uzmanı olarak çalışan ve kendi adaletini sağlamak amacıyla kötüleri öldüren seri katil Dexter Morgan'ı merkezine alan bir dizi, bir döneme damgasını vurdu. Ayrıca, çok sevilen yapımın devam dizisi olan "Dexter: New Blood" da bulunuyor. Ayrıca dizinin başrollerinde Michael C. Hall, Jennifer Carpenter ve David Zayas gibi isimler yer alıyor.

How to Get Away with Murder (2014-2020) – IMDb: 8.1

Kriminal savunma derslerine giren gizemli bir profesör ve çok hırslı bir grup hukuk öğrencisi, hayatlarını tamamen değiştiren ve büyük yankı getiren bir cinayet davasına karışırlar. You benzeri diziler arasında bulunan yapım, bu olayı ve devamında yaşananları konu alıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Viola Davis, Aja Naomi King, Jack Falahee, Billy Brown ve Alfred Enoch yer alıyor.

Big Little Lies (2017-) – IMDb: 8.4

Dizi, dışarıdan bakıldığı zaman harika hayatlara sahipmiş gibi görünen üç kadının bir cinayet ile yollarının kesişmesini konu oluyor. Anaokuluna giden çocukların annesi olan kadınlar, veli toplantısı sırasında gerçekleşen bir cinayeti aydınlatmaya çalışıyorlar. Dizinin oyuncu kadrosunda Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Laura Dern, Meryl Streep, Shailene Woodley, Zoë Kravitz ve Alexander Skarsgård yer alıyor.

The Fall (2013-2016) – IMDb: 8.1

Psikolojik gerilim türündeki bu dizi, Belfast ve çevresindeki kurbanları seçip onları gizlice takip eden bir seri katil ile son derece yetenekli bir dedektif amiri arasında geçiyor. Başrollerini Gillian Anderson ve Jamie Dornan paylaşıyor.

Netflix, Kevin Costner'ın Kaderini Değiştirebilir Netflix, Kevin Costner'ın Kaderini Değiştirebilir

Mindhunter (2017-2019) – IMDb: 8.6

Holden Ford ve ortağı Bill Tench, FBI’ın özel bir biriminde görevli olan iki ajandır. Bu ikili, tecavüzcüleri ve kötü şöhretli katilleri araştırmaya başlar. Vahşet içeren olayları araştıran ajanlar, zamanla yeni profil çıkarma teknikleri geliştirirler. You benzeri diziler arasında bulunan yapımın başrollerinde Jonathan Groff ve Holt McCallany ikilisi yer alıyor.

Killing Eve (2018-2022) – IMDb: 8.1

Killing Eve, güvenlik hizmetlerinde çalışan Eve'nin ajan olma hayali ve tamamen şiddet dolu işinden ve lüks hayatından memnun olan katil Villanelle arasında geçen maceraları konu alıyor. İki kadın arasındaki takıntılı ilişki, adeta bir kedi fare oyununa dönüşüyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Jodie Comer, Sandra Oh, Fiona Shaw ve Kim Bodnia yer alıyor.

Muhabir: Handan Işıksal