Ankara’nın Altındağ ilçesinde Hamamarkası’nda bulunan Ankara Mevlevihanesi’nde, “Gazze İçin Bir Damla” konulu sergi açıldı.

Etimesgut'ta Su Kesintisi (14 Temmuz 2024) Etimesgut'ta Su Kesintisi (14 Temmuz 2024)

Altındağ Belediyesi’nin ev sahipliğinde, kısa adı ANFİDAP olan Ankara-Filistin Dayanışma Platformu, Güldeste Ebru Atölyesi ve Önder Ankara Hat ve Tezhib Atölyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen “Gazze İçin Bir Damla” sergisi, 5 gün boyunca ziyarete açık olacak.

Hamamarkası’nda bulunan Ankara Mevlevihanesi’nde ziyarete açılan sergide, Gazze’de yaşanan insanlık dramına farkındalık oluşturmak ve destek olmak amacıyla hazırlanan 80’e yakın el emeği eser, müzayede ile satışa sunuldu.

Ebru sanatçısı Ece Ayça Kemaloğlu, sergide 3 eserinin yer aldığını belirterek, “Sergimizde yer alan eserler satışa sunuldu. Eserlerimizin geliri Gazze’ye bağışlanacak. Bu sergide eserlerimle yer almaktan büyük memnuniyet duyuyorum” açıklamasını yaptı.

Gazze’nin acısını bir nebze hafifletebilmek adına gerçekleştirdikleri ebru çalışmalarında, yüreklerdeki acıyı suya döktüklerini belirten Kemaloğlu, “İçimiz kan ağlıyor. Belki bir damla olup Filistinli kardeşlerimizin yüreklerini hafifletebiliriz. Umarım bir nebze olsun faydamız olur. Filistin halkının her zaman yanındayız” ifadelerini kullandı.

Altındağ Belediye Başkanı Dr. Veysel Tiryaki ise Gazze’ye yardım amacıyla açılan sergiye ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyleyerek, “Sergiden elde edilen gelir Gazze’ye bağışlanacak. Masum Filistin halkının her daim yanında olacağımızı bir kez daha hatırlatmak istiyorum" dedi.

Ankara’dan son dakika haberleri için bizi takip edin!

Kaynak: Bülten