Emre Belözoğlu ile karşılıklı anlaşarak yollarını ayıran MKE Ankaragücü, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, teknik direktörlük görevine Kemal Özdeş’in getirildiğini duyurdu.

Kemal Özdeş ile imza töreni ilerleyen tarihlerde düzenlenecek.

Kemal Özdeş Kimdir?

10 Mayıs 1970 yılında Manisa'da dünyaya gelen Kemal Özdeş, Manisa Celal Bayar Üniversitesi'nden 1994 yılında mezun olmuştur.

Ege Bölgesi'nin ekiplerinde amatör seviyede futbol oynamıştır. 1993-1994 yılları arasında Manisa Mensucatspor'a geçerek orada oynamış ve sözleşme bitimi aktif futbolu bırakmıştır.

Futbolu bıraktıktan sonra antrenörlük yapmaya karar vermiş ve ilk antrenörlük deneyimini 1995 senesinde Bergamaspor'da yardımcı antrenörlük yaparak edinmiştir. Ardından birçok takımda yardımcı antrenörlük görevini üstlenmiştir. 

Tecrübesi arttıkça Tevfik Lav, Ersun Yanal gibi teknik direktörler için yardımcı antrenörlük yapmaya başlamıştır. 2004 yılında, ligin bitimine 6 hafta kala Konyaspor'u çalıştırmıştır.

2010 tarihinde Türkiye U-19 millî takım teknik direktörü olmuştur. Türkiye U-19 millî takımının teknik direktörlüğünü ve aynı zamanda Türkiye U-21 millî takımında teknik direktör Raşit Çetiner'ın yardımcı antrenörlüğünü yapmıştır.

A Milli Kadın Futbol Takımı, Play-Off’ları Garantiledi A Milli Kadın Futbol Takımı, Play-Off’ları Garantiledi

Kaynak: Haber Merkezi