Bolca kemençe çalınarak horon oynanan festival açılışından renkli gürüntüler kaydedildi. Trabzon denilince akla hemen gelen hamsi, mısır unu, kızgın yağla tavalarda buluştu, tereyağlı kuymaklar yenildi, birbirinden lezzetli lahana sarmaları sarıldı. Meşhur Vakıfebir ekmeği stantlarda sergileniyor. Ödüllü Sürmene bıçakları ve hediyelik eşyalar da ziyaretçilerini bekliyor.

Çalışanların Özlük Bilgilerinin Paylaşılması Hukuka Aykırı Çalışanların Özlük Bilgilerinin Paylaşılması Hukuka Aykırı

Ziyaretçiler arasında hamsi yeme yarışması düzenlenerek yarışmacıların önüne hamsi tavaları bırakıldı. Her iki yarışmacıya bir hamsi tavası düşünce ortalık karıştı. Yarışmanın sonunda hamsiyi en hızlı yiyen vatandaşsa çeyrek altın ile ödüllendirildi.

Muratpaşa Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Atilla Pınar şenlikle alakalı şu açıklamayı yaptı; “Kültürlerin buluşması niteliğinde düzenlediğimiz Trabzon Festivali 11 Şubat Pazar akşamına kadar sürecek. Karadeniz yöresel lezzetlerimizi Antalyalı vatandaşlarımızın ayağına getirdik. Trabzon'un tereyağından peynirine, balından pekmezine ve milli balığımız Hamsisine varana kadar onlarca yöresel lezzetlerimiz Karaalioğlu Parkı'nda. Yediden yetmişe tüm Antalyalıları, Trabzon Festivali'ne bekliyoruz" .

Kaynak: DHA