ASELSAN, Asya-Pasifik bölgesinin en önemli fuarları arasında gösterilen Malezya'daki Uluslararası Savunma Sanayi ve Ulusal Güvenlik Fuarı'nda (DSA-NATSEC) başta deniz sistemleri olmak üzere 50'den fazla milli savunma sanayi ürününü görücüye çıkardı.

DSA-NATSEC, 6-9 Mayıs 2024 tarihlerinde Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'da gerçekleşiyor. ASELSAN da milli sistemleriyle fuarın en önemli katılımcıları arasında bulunuyor. ASELSAN, DSA-NATSEC'te başta deniz sistemleri olmak üzere tüm platformlara üstün teknoloji sunan ürün ve sistemlerini sergiliyor.

En Büyük Katılımcı ASELSAN

ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol, Asya-Pasifik bölgesinin en geniş çaplı savunma fuarlarından birisine en fazla milli sistemle katıldıklarını bildirdi. Fuarda, bölge ülkelerinin ihtiyaç duyduğu teknolojik ürün ve sistemlere yönelik çözümleri anlatacaklarını belirten Akyol; "Malezya ve Türkiye arasındaki savunma sanayi iş birliği, ülkelerimiz arasındaki ilişkilere önemli bir katma değer sağlıyor. Malezya'da aynı zamanda yeni iş birliklerinin yanı sıra potansiyel iş fırsatlarını değerlendireceğiz. ASELSAN olarak Malezya'ya yönelik pazarlama faaliyetlerimize 20 yılı aşkın süredir devam ediyoruz. Ülkedeki faaliyetlerimize hız kazandırmak, mevcut ve potansiyel projeleri daha yakından takip etmek amacıyla yüzde 100 ASELSAN iştiraki olan ASELSAN Malaysian SDN BHD firmasını 2017 yılında kurmuştuk" dedi.

Evrende İki Güneş Olsaydı Ne Olurdu? Evrende İki Güneş Olsaydı Ne Olurdu?

Akyol; "Gerek ülkemizde gerek Asya-Pasifik'te çok anlamlı başarılara imza atıyoruz. Uzak coğrafyalarda var olduğumuz onlarca ülkeden birisi de Malezya. ASELSAN'ın dünya harp sahasında paradigma değiştiren teknolojilerini Malezya ile paylaşarak, her yerde var olduğumuzu gösteriyoruz. Büyüme stratejimiz kapsamında Malezya'daki pazar payımızı büyütmek istiyoruz. Malezya'nın ihracat odaklı büyüme stratejimizin sıçrama tahtası olacağına inanıyoruz. Bu amaçla milli sistemlerimizle var olduğumuz Asya-Pasifik'teki prestijimizi Malezya ile artıracak, ülkemizi uzak coğrafyalarda da dünya savunma sanayinde en üst lige taşıyacağız" şeklinde konuştu. 

Kaynak: DHA