İstanbul Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'ın katılımıyla 11 bin 270 ilköğretim öğrencisinin hazırladığı Gazze konulu kartpostallar, Birleşmiş Milletler Genel Sekreterlik Ofisi'ne gönderilmek üzere Bağcılar PTT şubesine teslim edildi.

Bağcılar'da 11 bin 270 ilköğretim öğrencisi Gazze konulu kartpostallar hazırladı. Kartpostallarda, Gazze için duygularını ifade eden çocuklara Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş eşlik etti.

Etkinliğe Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir de katıldı. Bağcılar Posta Dağıtım Müdürlüğü'nde gerçekleşen etkinliğin ardından binlerce kartpostal Birleşmiş Milletler Genel Sekreterlik Ofisi'ne gönderilecek.

Kadıköy'de Yatarak Motosiklet Kullanan Sürücüye Ceza Kadıköy'de Yatarak Motosiklet Kullanan Sürücüye Ceza

Etkinliğe 17 çocuk katılırken çocukların ellerinde 'ateşkes şimdi' yazılı pankartlar yer aldı. Bakan Göktaş da kartpostal hazırlayan çocukları tebrik etti.

Gazze'deki çocuklar için yazdığı mektubu okuyan 6. Sınıf öğrencisi Mehlika Duman, "Öncelikle sizin maruz kaldığınız duruma çok üzüldüm. Elimden geldiğince İsrail'in malını almamaya dikkat ediyorum. Her gün yatmadan önce sizler için Allah'a dua ediyorum" dedi.

"Çocuklar Ölmesin, Çocuklar da Yaşasın"

Etkinliğe katılan çocuklar, Gazze'de yaşananlar ile ilgili duygularını dile getirdi. 8 yaşındaki Erva Apardı, "Çocuklar ölmesin, çocuklar da yaşasın. Anneleri ve babaları da ölmesin. Çocuklar tek başına büyüyemez. Anneleri babaları da var. Onlar da ölmesin" diye konuştu.

Yağmur Yılmaz, "Ben Filistinli çocuklara çok üzülüyorum. Onların ölmemelerini, aç ve susuz kalmamalarını istiyorum. Onların daha iyi bir dünyada yaşama hakkı var. Onların mutluluğa hüzne her şeye hakkı var ama onlar şu an kötü durumdalar" şeklinde konuştu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, ise şunları söyledi:

"Allah razı olsun. Sizlerle beraber 11 bin kardeşimiz mektup yazdı Gazze'ye. Bu inisiyatif için her birinize teşekkür ediyorum. Tüm dünyaya güzel bir mesaj verdiniz. Geleceğin vatandaşları olarak, geleceğin liderleri olarak Gazzeli kardeşlerinize umut oldunuz. İnşallah barışın, huzurun, güvenliği sizler olacaksınız ileride. Sizler, diğer kardeşlerinize örnek olacaksınız. Her birinizi tebrik ediyorum. Gurur duyuyorum sizlerle. İyi ki varsınız. Gazzeli kardeşleriniz adına ben sizlere teşekkür etmek istiyorum. Çünkü biliyorsunuz orada çok büyük bir katliam, çok büyük bir soykırım var ve maalesef dünya sessiz. Ve ölenlerin yüzde yetmişi kadınlar ve çocuklar. Ama sizlerin bu sesi bizlere ümit veriyor. Sizler geleceğin liderlerisiniz ve bizleri gururlandırıyorsunuz. Allah razı olsun çocuklar. Sizleri seviyorum."

Kaynak: DHA