Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımla, Başkentin çevre ilçelerine ücretsiz olarak düzenlenen Kent Gezilerinin devam ettiği duyuruldu.

Hem kent turizmini canlandırmak hem de yerel esnafın ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirilen gezi rotasına Gölbaşı ilçesi de eklendi.

Yenimahalle Belediyesi’nden Öğrencilere Danışmanlık Desteği Yenimahalle Belediyesi’nden Öğrencilere Danışmanlık Desteği

Paylaşımda, "Sizlerde Başkent 153 üzerinden başvuru yaparak ücretsiz olarak katılabilirsiniz" ifadesi kullanıldı.

Konuya ilişkin konuşma yapan Turizm Şube Müdürü Alp Aykut Çıngır, "biraz önce Tulumtaş Mağarası'ndaydık insanların çok talep ettiği, merak ettiği mağaralardan ve Ankara'nın saklı kalan hazinelerinden birisi" ifadelerini kullandı.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="tr" dir="ltr">Başkentin çevre ilçelerine ücretsiz olarak düzenlediğimiz Kent Gezileri devam ediyor. 🚎<br><br>Hem kent turizmini canlandırmak hem de yerel esnafın ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz gezi rotamıza Gölbaşı ilçesini de ekledik. ✅<br><br>Sizlerde Başkent 153 üzerinden… <a href="https://t.co/in6BmuiNzz">pic.twitter.com/in6BmuiNzz</a></p>&mdash; Ankara Büyükşehir (@ankarabbld) <a href="https://twitter.com/ankarabbld/status/1802250526911783133?ref_src=twsrc%5Etfw">June 16, 2024</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Kaynak: Haber Merkezi