Yenimahalle’de gençlerin ve çocukların çağın gereklerine uygun olarak eğitim alması için Yenimahalle Belediyesi tarafından Cumhuriyetin 100’üncü yaşına armağan edilen 100’üncü Yıl Cumhuriyet Akademisi, açılış için gün saymaya başladı.

Batıkent Turgut Özal Mahallesi’nde, Yenimahalleli gençlerin kültürel, sosyal, bilişim ve spor gibi alanlarda çağdaş eğitim sistemine uygun olarak eğitim alması için hizmet verecek olan 10 bin m2 inşaat alanına konumlandırılan tesisin, 9 Mart Cumartesi günü açılışının yapılması hedefleniyor.

Modern İç Tasarıma Sahip bir Akademi

İç tasarımı tamamlanan ve mobilyaları yerleştirilen akademi, estetik görüntüsü ile de dikkatleri üzerine çekiyor.

Ankara’daki Nikah Salonlarında “29 Şubat” Sakinliği Ankara’daki Nikah Salonlarında “29 Şubat” Sakinliği

Tesisi gezerek çalışmaları yerinde inceleyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, teknolojideki son gelişmelerin akademide takip edileceğini dile getirdi. Yaşar konuşmasında şunları söyledi:

 “Akademimizde çocuklarımızın bilimsel projelere imza attıklarını göreceğiz. Çocuklarımız akademi sayesinde normal derslerin yanında dijital eğitimler de alacak. Akademi içerisinde robot teknolojisi ve kodlama atölyeleri, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik atölyeleri, etüt merkezleri, endüstriyel tasarım atölyeleri, sanat tasarım atölyeleri, enerji ve çevre atölyeleri, çok amaçlı salon, meslek edindirme atölyeleri, dron pilotluğu atölyesi, kütüphane, dijital kütüphane ve yabancı dil kursları var. Akademinin bahçesi ise amfi tiyatro şeklinde faaliyet gösterecek. Teknoloji çağındayız ve sürekli gelişen bir teknoloji var. Biz de bunun takipçisi olacağız.”

Kaynak: Bülten