Analiz şirketi Coinmarketcap'in verileri doğrultusunda Bitcoin'in fiyatı, yüzde 4'ten fazla değer kazanarak Mayıs 2022'den beri en yüksek seviyesine çıktı.

Coinmarketcap'in verileri doğrultusunda Bitcoin dahil küresel kripto para piyasasının değeri 24 saat içinde yaklaşık yüzde 3,20 artış göstererek 1 trilyon 380 milyar doları aştı.

Gate.io Rezerv Kanıtı Sunmaya Hazırlanıyor Gate.io Rezerv Kanıtı Sunmaya Hazırlanıyor

37 bin dolara yaklaşan Bitcoin, Mayıs 2022'den bu yana en yüksek seviyesini gördü. Bitcoin şu anda 36 bin 843 dolardan işlem görüyor.

Kasım 2021'den Beri Düşüşteydi

Kasım 2021'de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68 bin 990 dolarda bulunan Bitcoin, söz konusu tarihten bu yana yaklaşık yüzde 47 değer kaybı yaşadı.

Analistler, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) Bitcoin spot ETF'sini (borsa yatırım fonu) onaylayacağına yönelik spekülasyonların profesyonel yatırımcıların kripto sektörüne yönelik talebi artırdığını belirtti.

Analistler, Bitcoin'de spot ETF'nin kullanıma sunulmasını, dijital para biriminin daha fazla dağıtımına ve kabulüne yönelik önemli bir adım olarak görüyor.

Dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi Blackrock ile VanEck, WisdomTree (WT.N), Fidelity, Bitwise ve Invesco, SEC'e Bitcoin spot ETF'si için başvurmuştu.

Analistler ayıca, son jeopolitik gerilimlerin, hem fiziksel altın hem de birçok yatırımcının dijital altın olarak gördüğü bitcoin dahil olmak üzere kıt varlıklara olan talebi artırdığına da dikkat çekti.

Diğer yandan, piyasa değeri bakımından ikinci sırada yer alan Ethereum da son 24 saatte yüzde 1,59’dan fazla değer kazanarak 1913 dolar seviyesine ulaştı.

HABER MERKEZİ