MHRS'de yeni bir döneme geçildi. “Onaylı Randevu” dönemi, bugün başladı.

Yeni uygulamayla birlikte, hastalar ilk olarak, Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık kuruluşlarından, MHRS internet sitesinden, mobil uygulamadan veya "ALO 182" çağrı merkezinden randevu oluşturacak.

Randevu tarihinden bir gün önce, saat 20.00'ye kadar hastaların randevusuna onay vermesi veya gelemeyeceğini sisteme bildirmesi gerekecek. Onay işlemi de randevu alınan kanallar üzerinden yapılacak.

Kahve Kanserden Nasıl Koruyor? Kahve Kanserden Nasıl Koruyor?

Üzerinde herhangi bir işlem yapılmayan randevular, bir gün önce saat 20.00'de otomatik olarak iptal edilecek. Bu durumda kişi tekrar randevu alabilecek, herhangi bir kısıtlama uygulanmayacak.

Randevusunu onayladığı halde gitmeyen kişilerin ise aynı branşta 15 gün boyunca yeni randevu alması kısıtlanacak. Fakat bu kişiler Bakanlığa bağlı sağlık kuruluşlarından randevusuz hizmet alabilecek.

Bugünden itibaren, hastalara, hastanelere ve hekimlere zamanı verimli kullanma imkânı sunacak Onaylı Randevu Sistemi'nde, randevuların iptal edilmesinin ardından boş kalan kapasite, hizmet bekleyen hastalar için kullanılacak.

Boş kalan her randevuda, sistemden randevu alamayan ancak talep bırakmış hastalara ulaşılacak ve öncelik talepte bulunan hastalara verilecek.

65 Yaş Üstü Hastalar, Uygulamadan Muaf Tutuluyor

65 yaş üstü hastalar ve kanser hastaları, "Onaylı Randevu" uygulamasından muaf tutulacak. Bu gruptaki hastalar, her zaman randevu alabilecek.

Kaynak: AA