Gazze Şeridi'nde Can Kaybı 33 Bin 729'a Yükseldi Gazze Şeridi'nde Can Kaybı 33 Bin 729'a Yükseldi

İsrail genelinde, abluka altındaki Gazze Şeridi'ndeki esirlerin getirilmesi, Netanyahu hükümetinin istifası ve erken seçim talebiyle düzenlenen protesto gösterileri devam ediyor. Hükümet karşıtı protestocular, son olarak Başbakan Netanyahu'nun evinden çıkan Başbakanlık konvoyunu engellemeye çalıştı. 

İsrail'in kuzeyinde yer alan Kayserya kentindeki Başbakan Binyamin Netanyahu'nun şahsi konutunun yakınında yaklaşık 2 bin gösterici İsrail bayraklarıyla toplandı. 

Netanyahu hükümetini eleştiren pankart ve afişler taşıyan göstericiler, "Sen baştasın sen sorumlusun", "Artık git", "7 Ekim'den sen suçlusun" şeklinde sloganlar attı.

Bu sırada İsrail Başbakanlığı logosunu taşıyan bir konvoy Netanyahu'nun konutundan çıkarken hükümet karşıtı göstericiler araçları engellemeye çalıştı. 

Başbakanlık korumaları ve diğer güvenlik güçleri konvoyun geçişini sağlamak için göstericileri yoldan uzaklaştırdı. Konvoyda Netanyahu'nun bulunup bulunmadığına ilişkin bilgi ise paylaşılmadı.

İsrail'de Netanyahu başbakanlığındaki aşırı sağcı hükümetin karşıtları ve Gazze'deki İsrailli esirlerin yakınları, her cumartesi günü ülke genelinde gösteriler düzenliyor.

Kaynak: AA