İstanbul'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle kapatılan yollar ve ulaşımda alınan önlemler işe gitmek isteyenleri sıkıntıya soktu. Kimi bariyerlerden atladı, kimi treni kaçırdı.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle Taksim Meydanı'na çıkmak isteyenler için İstanbul Valiliği bazı önlemler aldı. 

"Marella Discovery" Kruvaziyeri Bodrum'a 1797 Yolcu Getirdi "Marella Discovery" Kruvaziyeri Bodrum'a 1797 Yolcu Getirdi

Önlemler kapsamında bazı güzergahlardaki toplu taşıma araçlarının seferleri iptal edildi. Bu nedenle çok sayıda vatandaş işine gitmek için araç bulamadı. 

Tedbirler kapsamında metrobüs de çalışmadı. Zincirlikuyu Metrobüs durağına gelenler geri dönmek zorunda kaldı.

Metrobüse binemeyen Mustafa Akça adlı vatandaş, "Anadolu yakasına geçeceğim ama metrobüsler kapalı. Soruyorum kimse düzgün birşey söylemiyor. Şimdi Beşiktaş'a kadar yürüyeceğim. Buradan motorla geçebiliyormuşum ama karşıdan buraya geçemiyormuşum" diye konuştu. 

Avcılar'a gideceğini söyleyen Sinan Şentürk ise, "Araba yok nasıl gideceğim bilmiyorum. Metrobüs de metroda kapalı. Taksi de yok" diyerek sıkıntısını dile getirdi. 

Zincirlikuyu metrobüs durağına gelen başka bir kişi ise, "Perpa'ya gideceğim şu an ama yeniden Yenikapı'dan otobüse binmem gerekiyor. Metrobüse de binemedim. Bugün Eskişehir'e gideceğim ama büyük ihtimalle treni de kaçıracağım" dedi.

Motokurye Muharrem Çabuk ise kapalı yollar nedeniyle çalışamadığını belirterek, "İşe gidemiyorum. Fulya'da işyerim. Yol kapalı. Biz de bir çalışanız, vardiyam geçiyor. Patron da beni arıyor neredesin diye soruyor" diyerek yaşadıklarını anlattı.

Kaynak: DHA