İstanbul Gaziosmanpaşa’da park halindeki bir motosiklette çıkan yangında, alevler yanındaki otomobile de sıçradı. Her iki aracın da hurdaya döndüğü olayla ilgili polis ekipleri inceleme başlatırken araç sahipleri olayın kundaklama olduğunu iddia etti. Dün gece saat 03.00 sıralarında, Barbaros Hayrettinpaşa Mahallesi'nde iddiaya göre, park halindeki 34 GDG 638 plakalı motosikletin yanına gelen şapkalı bir şüpheli, yanında getirdiği benzin ile aracı ateşe verdi. Ardından şüpheli kaçarak uzaklaşırken motosikletteki alevler, yanında park edilmiş 34 HEA 14 plakalı otomobile de sıçradı.

Kırıkkale'de Firari Hükümlü Yakalandı Kırıkkale'de Firari Hükümlü Yakalandı

Yapılan ihbar üzerine, olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri alevleri park halindeki diğer araçlara ve yanında bulunan binaya sıçramadan söndürdü. Yangında şirketi tarafından Murat K.'ya verilen motosiklet ve alevlerin sıçradığı otomobil kullanılmaz hale geldi. Polis ekipleri motosiklet sürücüsü Murat K. ve otomobil sahibi İsmail C.'nin ifadelerini aldıktan sonra olayla ilgili çalışma başlattı. Yangını çıkardığı öne sürülen bir kişinin elinde poşetlerle yürüdüğü anlar ise güvenlik kameralarına yansıdı.

"Araçlar Komple Küle Dönünce Farkına Varabildik"

Çalıştığı firmanın kendisine vermiş olduğu motosikleti yanan Murat K., "Gece saat 03.00 gibi uyuyordum patlama seslerine uyandım. Balkona çıktığımda araçlar küle dönmüştü. Kamera kayıtlarına falan baktık, bir kişi mont ve şapkayla ağzını yüzünü kapatmış, elinde de iki tane pet şişe var benzin dolu. Önce motosiklete dökmüş, araca dökmüş mü bilmiyorum. Motora döktüğü belli zaten, motor komple yanmıştı. Araçlar komple küle dönünce farkına varabildik. Zaten sonra polis merkezine giderek ifade verdik. Polisler soruyor, 'Husumetlin var mı?' diye ama öyle bir durumda yok" diye konuştu.

"Motosikleti Yakanlar Belli Değil"

Otomobil sahibi İsmail C. ise, "Gece saat 03.00 gibi bir ses duydum. Bir baktım camdan motosiklet yanıyor. Aşağıya indiğimde motosikletin benzin deposu patladı. Ardından benim aracımı da alevler sardı. Aracı kurtarırım diye aşağı indim ama kurtaramadım. Motosiklette başladı yangın ama motosikleti yakanlar belli değil" dedi.

Kaynak: DHA