Kağıthane'de, servis minibüsü, yokuş yukarı çıkarken kayarak yoldan çıkan panelvanla kafa kafaya çarpıştı. Kazada, 1'i ağır 8 kişi yaralandı.

Hastane çalışanlarını taşıyan Satı Ö. yönetimindeki 34 LVK 698 plakalı servis minibüsü yokuş aşağı indiği sırada, yukarı doğru çıkan Yunus Emre D.'nin kullandığı 34 UYZ 47 plakalı panelvan yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkarak karşı yola geçti.

Panelvanı son anda fark eden servis şoförü Satı Ö.'nün çabalarına rağmen iki araç kafa kafaya çarpıştı.

Kocaeli'nde Palet Fabrikasında Yangın! Kocaeli'nde Palet Fabrikasında Yangın!

Kazanın şiddetiyle iki araç da karşı kaldırıma savruldu.

Servisin ön koltuğunda oturan Mustafa D.'nin (29) sıkıştığı kazada, panelvan sürücüsü ile servisteki yolculardan bazıları yaralandı.

İhbar üzerine olay yerine itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Servis minibüsünün koltuğu ile ön panel arasına sıkışan Mustafa D., itfaiye ekipleri tarafından çıkarıldı.

Kazada yaralanan 8 kişi sağlık ekiplerinin olay yerinde yaptığı ilk müdahalenin ardından çevredeki hastanelere kaldırıldı.

Kazayı görüp yaralıların yardımına koşan Mete Ulusoy, "Taksiciyim, işe çıkacaktım. Aracıma oturdum, bir ses geldi. Ama hangisinin hatalı olduğunu tam olarak göremedim. Servis minibüsünün içindeki insanlar bayağı yara almıştı. Panelvandaki arkadaş tek başınaydı. O baygın vaziyetteydi, sonra kendine geldi. O da çıktı araçtan" diye konuştu.

Kazayı haber alarak olay yerine gelen panelvan sürücüsünün babası Müslüm Demir ise "Kazayı benim oğlan yapmış. Aşağıdan gelirken kafa kafaya girmiş. Benim şu an bilgim yok ama oğlum 'Araba kaydı, toparlayamadım' dedi bana. Oğlum da yaralı" dedi.

DHA