UEFA'dan Gözlemci Sabri Çelik'e Yeni Görev UEFA'dan Gözlemci Sabri Çelik'e Yeni Görev

Recep Uçar, kulüp tesislerinde düzenlenen basın toplantısında, zor bir göreve getirildiğini ifade etti. Uçar, göreve geldikten sonra Türkiye Kupası dahil 9 maça çıktıklarını belirterek, özellikle son haftalarda aldıkları puanların memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Ligde 12 hafta sonunda 22 puanla bütçe ve oyuncu kalitesi bakımından kendilerinden önde olan takımlarla aynı sıralarda yer aldıklarını vurgulayan Uçar, ligin kalan bölümünde verdikleri mücadeleyi sürdürerek Kayserispor'u en iyi yerlere taşımak istediklerini ifade etti. Futbolda başarının tek bir parametreyle oluşmadığını belirten Uçar, kulübün geçiş döneminde olduğunu ve uzun vadede Kayserispor'un başarılar elde etmesinin amaçları olduğunu söyledi. Uçar, ekonomik sorunların yüzde 60-70'inin çözüldüğünü ve daha aydınlık günlerin yaşanmasını temenni etti.

Başkan Ali Çamlı ise Adana Demirspor maçına odaklandıklarını belirterek, taraftarları stada davet etti. Transfer konusuna da değinen Recep Uçar, devre arasında büyük ihtiyaçlarının olmadığını, takımın sağlam temellere oturduğunu ifade etti. Başkan Çamlı, ekonomik sorunların devam ettiğini ve özellikle Andrea Bertolacci dosyasının büyük bir sorun olduğunu dile getirerek, bu konuda çözüm arayışlarının devam ettiğini belirtti. Çamlı, transfer hatalarına da değinerek, geçmiş yönetimleri eleştirdi ve sabrının sınırlarının test edilmemesini istedi.

AA