Survivor'da Final Heyecanı! Survivor'da Final Heyecanı!

Kevin Costner'ın neredeyse 40 yıldır üzerinde çalıştığı ve uğruna milyon dolarlar harcadığı "Horizon: Bir Amerikan Destanı" filminin yazın yapılması planlanan 3. ve 4. bölüm çekimleri bütçe yetersizliğinden ertelendi.

ABD’li aktör Kevin Costner’ın hem yönetip hem oynadığı filmin ilk bölümü, 19 Mayıs’ta Cannes Film Festivali'nde gösterimi yapılmış, büyük beğeni almıştı. Dakikalarca ayakta alkışlanan Costner, gözyaşlarını tutamamıştı. 

Horizon: Bir Amerikan Destanı Bölüm 1 28 Haziran’da, Bölüm 2'nin ise 16 Ağustos’ta sinemalarda gösterime gireceği duyurulmuştu.  

Bu sırada Costner, Horizon'un 3. ve 4. bölümlerini çekmeyi planlıyordu.

Ancak başarılı oyuncu ve yönetmenin planları suya düştü. Bütçe nedeniyle Horizon'un 3. ve 4. bölümlerinin çekimleri ertelendi. 

Yine de Costner'ın Utah'da elindeki bütçeyle 9 günlük çekim yaptığı öğrenildi. Bütçe bulunabilirse çekimlerin sonbaharda yeniden başlaması bekleniyor.

Costner’ın ilk iki filmin çekimini finanse etmek için kendi parasından 24 milyon dolar harcadığı biliniyor. Bu paraya ek olarak Costner, 50 milyon dolarlık okyanus kıyısındaki Santa Barbara arazisinin 10 dönümünü de ipotek ettirmişti.

Costner’ın büyük bir risk alarak çektiği “Horizon: Bir Amerikan Destanı" filmleri ABD iç savaşının 1861’den 1865’e kadar olan dört yılını kapsıyor. 

Film dev oyuncu kadrosu ile de dikkat çekiyor. Sienna Miller, Sam Worthington, Jena Malone, Abbey Lee, Costner ile beraber kadroda yer alan önemli isimler arasında bulunuyor.

Muhabir: Ersan Akbaş