Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yavaş, mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dünya çocuklarına armağan ettiği, Türkiye Cumhuriyeti'nin temel değerlerinden biri olan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 104. yılını kutlamanın gururunun yaşandığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Necip Fazıl Paylaşımı Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Necip Fazıl Paylaşımı

Çocuklara "Geleceğimizin teminatı olan evlatlarım" ifadesini kullanarak seslenen Yavaş,

"Sahip olduğunuz hakları korumak, size daha iyi bir başkent bırakmak bizim en büyük sorumluluğumuzdur. Sizi geleceğe hazırlarken birlikte çalışmaya devam edecek, eğitimden teknolojiye, spordan sanata her alanda donanımlı olacağınız, en önemlisi mutlu olarak yaşadığınız kent, kadim şehrimiz Ankara olacaktır." ifadelerini kullandı.

Yavaş, mesajında şunları kaydetti:

"Milletimizin kardeşlik duygularını yaşadığı, demokrasimizin ve millet egemenliğinin yapı taşı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı, elimizde al bayrağımız, dilimizde milli marşımız, kentimizde birbirinden renkli etkinlikler ve konserlerle coşku içinde kutlayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini ve aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, milletimizin ve tüm Ankaralıların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı bir kez daha kutluyorum."

Kaynak: AA