Ünlü televizyon programcısı ve sunucu Metin Uca, Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde geçirdiği kazanın ardından tedavi gördüğü Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 62 yaşında hayatını kaybetti. Cenaze töreni için Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda düzenlenen törende Metin Uca'nın kardeşi Mehtap Uca Erdoğan, duygusal bir mektubunu okudu. Tören, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Uca'nın yakınları, sanatçı dostları ve sevenlerinin katılımıyla gerçekleşti.

Mehtap Uca Erdoğan, kardeşi için yazdığı mektupta, Metin Uca'nın hastalığı süresince gösterdiği güçlü duruşa vurgu yaptı. Özel bir insan olan Metin Uca'nın milyonları güldüren biri olduğunu belirten Erdoğan, Metin Uca'nın hastalık döneminde verdiği "Güleceğim" sözünü hatırlatarak duygusal anlar yaşadı. Kardeşinin hayatına değinen Erdoğan, Türkiye'nin Metin Uca gibi insanlara ihtiyaç duyduğunu ifade etti.

Cenaze törenine katılan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Metin Uca'nın güçlü bir sesin kaybı olduğunu ve özel tespitleriyle hepimize ders veren bir kişi olduğunu söyledi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da Uca'nın ölümüyle bir güçlü sesin daha gittiğini ifade etti.

Somali Cumhurbaşkanı'nın Oğlu Yurt Dışına Çıkmış! Somali Cumhurbaşkanı'nın Oğlu Yurt Dışına Çıkmış!

Metin Uca'nın Türk bayrağına sarılı tabutu alkışlar eşliğinde salondan alındı ve Ankara'ya uğurlandı. Cenazesi, pazar günü öğle namazını müteakip Ankara Kocatepe Camii'nden alınarak Cebeci Asri Mezarlığı'nda defnedilecek. Türk televizyonculuğuna ve mizahına önemli katkılarda bulunan Metin Uca, sevenleri tarafından büyük bir özlemle anılmaya devam edecek.

HABER MERKEZİ