NBA’de rekabetçi bir All - Star maçı beklenirken sayılar havalarda uçuştu. Doğu Karması tarihi bir skorla rekor kırarak rakibi Batı Karmasını 211 - 186 yendi.

İki takımın potalara bıraktığı toplam 397 sayı da NBA All - Star’ın yeni rekoru oldu.

Milwaukee Bucks guardı Damian Lillard ve Indiana Pacers guardı Tyrese Haliburton, Doğu Konferansını, Batı Konferansı karşısında galibiyete taşıyan isimler oldu.  

Böylece Doğu Konferansı, Indianapolis'te oynanan tarihin en yüksek skorlu All - Star maçında Batı Konferansını 211 - 186 mağlup ederek oyunların 73 yıllık tarihinde en fazla sayı atan takım oldu.

Türkiye Kupası'nda Yarı Final Maçlarının Hakemleri Belli Oldu Türkiye Kupası'nda Yarı Final Maçlarının Hakemleri Belli Oldu

Önceki rekor, 196 sayıyla 2016 yılında Batı tarafından kaydedilmişti.

All - Star MVP'si Milwaukee Bucks’tan Damian Lillard olurken, başarılı guard geceyi 39 sayı ile tamamladı.

Doğu adına ayrıca Boston Celtics'ten Jaylen Brown da 36 sayı kaydetti. Tyrese Haliburton 32, Antetokounmpo 23 ve Jayson Tatum ise 20 sayıyla rekorlar gecesini tamamladı.  

 

Bu arada Batı'da ise Minnesota Timberwolves’un yıldızı Karl – Anthony Town 50 sayı atmasına rağmen sahadan boynu bükük ayrılmayı önleyemedi.

Doğu Konferansı bu karşılaşmada 97 üçlük denerken bunlardan 42’sini potaya soktu.

Doğu ve Batı toplamda ise 66 üçlük atarak potaları dövdü.

Cumartesi gecesi 3 sayılık atış unvanını kazanan Lillard, MVP ödülünü de kazanınca 1988 yılında bu başarıyı sağlayan Michael Jordan’ın rekoruna ortak olarak tarih yazdı.

Öte yandan gecede 11 üçlük atan Lillard, maçın skorunu belirlemek için 44 metreden attığı üçlükle geceyi şık bir şekilde bitirdi.

Önümüzdeki senenin NBA All – Star karşılaşması ise 16 Şubat 2025'te Golden State Warriors'ın evi San Francisco'daki Chase Center'da oynanacak.

Muhabir: Ersan Akbaş