Milli Savunma Bakanlığı, Irak’ın kuzeyinde PKK’lı teröristlerin yakalanmamak için köylerdeki mühimmat depolarını patlattıklarını görüntüler eşliğinde açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Irak’ın kuzeyindeki köylere giren ve sivilleri kalkan yaparak birliklerimize havan atışı yapan teröristler, yerlerinin tespit edilememesi için ormanları ateşe vermeye başlamıştı” hatırlatmasını yaptıktan sonra, “Her türlü alçakça plana rağmen kaçacak yerleri olmadığını anlayan PKK’lı teröristler, şimdi de Dergele ve Miska köylerindeki mühimmat depolarını havaya uçurdu” açıklamasını yaptı.  

Köylülerin hayatını hiçe sayarak köy içindeki mühimmat depolarını patlatan teröristlerin, Dergele köyünü ise tamamen ateşe verdiğini görüntüler eşliğinde paylaşan Milli Savunma Bakanlığı, “Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ise masum sivillere, çevreye ve doğaya zarar gelmemesi için operasyonlarına dikkatli şekilde devam ediyor. Teröristler ne yaparsa yapsın, kendilerini bekleyen sondan kurtulamayacak!” vurgusunda bulundu.

Kaynak: Haber Merkezi